Як навчитися турецької мови.

Турецька мова останнім часом затребуваний серед росіян завдяки скасуванню візового режиму. Багато хто вважає його важким для вивчення, оскільки слова сприймаються європейцями на слух вкрай важко. Щоб освоїти дану мову, потрібно суворо дотримуватися правил граматики й фонетики. Якщо зрозуміти особливості турецького, то вивчити його можна швидко навіть самостійно.
Вам знадобиться
  • - підручники та посібники з турецької мови;
  • - російсько-турецький словник;
  • - інтернет, де можна знайти аудіо-/відеоматеріали та навчальні програми;
  • - зошит.
Інструкція
1
Знайомство з буквами і звукаміСначала потрібно вивчите букви, їх написання та вимову. Після освоєння алфавіту можна переходити до вивчення поєднань літер - складах. Як і в будь-якій мові, в турецькому теж є часто вживані склади. Їх потрібно виписати в зошит, а поруч написати транскрипцію, тобто як вони вимовляються.
2
Словникова работаПрежде ніж переходити до граматики, вивчіть основні слова. Для цього ви можете використовувати будь посібники та підручники по турецькому мови . Щоб вивчені слова не забувати, їх краще записувати в зошит, хоча б перший час вивчення мови. Поруч зі словом потрібно написати його транскрипцію і переклад.
3
Вивчення грамматікіПереходіть до вивчення граматики потрібно, коли з вивчених слів ви вже зможете складати примітивні пропозиції. Вивчайте правила і записуйте їх в зошит. До кожного правила пробуйте підібрати свої приклади, тоді краще зрозумієте теорію турецької мови. Продовжуйте вивчати лексику і записувати слова в зошит.
4
Робота з аудіо-/відеоматеріаламіПосле вивчення основ граматики можна приступати до роботи з аудіо/відеоматеріалами турецькою мовою. Нові слова в зошит ви вже можете не виписувати, так як збагачувати свій словниковий запас ви будете вже іншим шляхом. Вивчення правил потрібно продовжувати далі.
5
Знайдіть в інтернеті навчальні програми по турецькому мови . З ними можна починати працювати, коли ви приступите до вивчення граматики.
Корисна порада
1. Щоб вивчення мови було успішним, визначте для себе стимул, тобто те, заради чого ви почали вивчати мову. У процесі вивчення намагайтеся спілкуватися з носіями турецької мови, але майте на увазі, що розмовна мова завжди дещо відрізняється від тієї, яку ви чуєте в кіно або телепередачах. 2. Знайдіть знайомих в соціальних мережах і в повідомленнях практикуйте свій турецький. Таким чином ви зможете розширити коло спілкування і дізнатися більше про країну досліджуваної мови.
Під час відвідування Туреччини деякі туристи настільки захоплюються цією країною, що вирішують дізнатися про неї якомога більше: познайомитися з культурою та історією, а також навчитися говорити по-турецьки.

Освойте ази турецької мови

Вивчіть алфавіт і правила читання. Букви турецької мови записуються латиницею. Якщо ви знаєте англійський алфавіт, читання більшості знаків не викличе у вас проблем. Однак у турецькому мові є ряд специфічних букв, які слід вивчити окремо. Наприклад,? відповідає звуку [ч] .Занімайтесь по самовчителю. Наприклад, ви можете придбати в магазині книгу Щека Ю. В. «Інтенсивний курс турецької мови». Також можна знайти самовчителі в інтернеті. Наприклад, курс турецької мови для початківців представлений на сайті http://www.de-fa.ru/turkish.htm. На форумі ви зможете задати питання, що виникають при самостійному навчанні.

Займайтеся з учителем

Запишіться на курси. Вивчення турецької мови не користується великою популярністю, тому знайти заняття можна не у всіх містах. Найвідоміші школи в Москві - «дефа» і «Діалог». Надалі, якщо у вас буде бажання і можливість, ви зможете пройти навчання на курсах «Томер» в Туреччині і отримати професійний сертифікат після здачі екзаменов.Найдіте репетитора з турецької мови. Багато викладачів курсів належить приватним заняття на території мовних шкіл. Також ви можете знайти вчителя, який буде приїжджати до вас додому. Багато викладачів готові вести заняття через Skype. Тому ви зможете вчитися, навіть якщо живете з педагогом у різних городах.Общайтесь з носіями мови. В інтернеті легко можна познайомитися з турками, наприклад, в соціальних мережах. Турецькі чоловіки часто виявляють зайву увагу до жінок. Тому, якщо ви не хочете вступати в особисті стосунки, постарайтеся знайти для спілкування туркеню. Зазвичай вони привітні й товариські, тому вам не складе труднощів знайти приятельку за листуванням.

Більше практики

Слухайте пісні турецькою. В інтернеті можна знайти слова улюблених композицій. Постарайтеся самостійно зробити переклад, а потім вивчити текст. Так ви дізнаєтеся нові слова і засвоїте граматичні конструкціі.Смотріте фільми турецькою мовою. Для початку ви можете вибирати кіно з субтитрами російською мовою. Коли ви вивчите мову трохи краще, дивіться фільми з підписами на турецькому. Надалі ви зможете розуміти більшу частину діалогів на слух, і субтитри вам не понадобятся.Общайтесь під час поїздок до Туреччини. Не соромтеся говорити по-турецьки. У перший час ви будете робити багато помилок, насилу підшукувати слова. Це природний етап при вивченні нової мови. Чим більше ви будете говорити на турецькому, тим швидше ви освоїте мову.