Як зібрати таймер.

Сучасний ринок пропонує споживачам безліч зручних речей для обчислення часу - годинник, секундоміри, таймери . Останні найбільш зручні при роботі з заданими тимчасовими відрізками. Коштують вони досить дорого, тому має сенс спробувати зробити таймер самостійно
Вам знадобиться
  • - дешифратор DD3-К176ІД2;
  • - лічильник DD2-К176ІЕ13;
  • - реле;
  • - генератора DD1- К176ІЕ18.
Інструкція
1
Зібрати таймер можна за допомогою трьох спеціалізованих мікросхем, а саме дешифратора DD3-К176ІД2, лічильника DD2-К176ІЕ13 і генератора DD1- К176ІЕ18. Остання мікросхема розроблена безпосередньо для застосування в електронному годиннику. Вона містить генератор, який розрахований на спільну роботу із зовнішнім кварцовим резонатором, частота якого 32 768 Гц, і дільник частоти в кількості двох штук, у яких коефіцієнт ділення становить 215 = 32768 і 60.
2
Дана мікросхема оснащена спеціальним формувачем звукового сигналу. В момент подачі імпульсу, який має позитивну полярність, на вхід HS з однойменного виходу даної мікросхеми на виводі виникають пачки негативних імпульсів, що мають частоту заповнення 2048 Гц і шпаруватість 2. Період заповнення становить одну секунду, а тривалість пачок - пів секунди. Вихід Q3 має «відкритий» стік. А це в свою чергу дає можливість підключити випромінювачі, опір яких більше п'ятдесяти Ом, при цьому не використовуючи емітерний повторювачі.
3
До складу мікросхеми DD2 входять лічильники годин і хвилин, ланцюги включення звукового сигналу і порівняння, регістр пам'яті будильника, а також ланцюги, які формують сигнали цифр в двійковий код при динамічної індикації. Як тільки буде подано харчування, регістр пам'яті, а також лічильники годин і хвилин переводяться автоматично в нульовий стан. Для того щоб узгодити між собою мікросхеми К176ІЕ13 і К176ІЕ18 і індикатор, застосуєте ключі, наявні на транзисторах VT1-VT4, і дешифратор DD3.
4
Тепер кілька слів про сам дешифраторі. Ця інтегральна мікросхема оснащена перетворювачем сигналів двійковій-десяткового коду, який здатний перетворювати їх в сигнали управління семисегментний індикаторами. Також ця мікросхема містить тригери, здатні запам'ятати сигнали вхідного коду. Крім цього вона включає в себе три керуючих входи і чотири індикаторних входу для подачі сигналів.
5
Дешифратор, лічильник і генератор харчуються від батареї GB1. Споживаний від цієї батареї струм не перевищує показник в 0,35 мА.
6
Після того як таймер буде зібраний, точно встановіть частоту задає. У зібраному пристрої застосований кварцовий резонатор РВЧ-72, але можна використовувати і будь-який інший. Головне, щоб він був розрахований на частоту 32 768 Гц. Реле в даному випадку застосовано РЕС49, але також його можна замінити будь-яким іншим малогабаритним на струм спрацьовування 10-15 мА. Напруга при цьому має бути від шести до дев'яти вольт.