Як закінчити вуз екстерном. закінчити університет екстерном.

У новому положенні про навчання у вищій школі сказано, що кожна людина, що має освіту не нижче загальної середньої або середньої спеціальної, може надійти в вуз і закінчити його екстерном так скоро, як це дозволяє йому час.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили гризти граніт науки самостійно, під час подачі документів у вуз напишіть додаткову заяву про те, що бажаєте навчатися екстерном. Але майте на увазі, що даний вид навчання має ряд як плюсів, так і мінусів.
2
Практично всі спеціальності за винятком деяких технічних, осягнення яких вимагає багато очних практичних занять, можуть бути пройдені за програмою екстернату. При цьому ви отримаєте диплом державного зразка. Він буде відрізнятися від інших дипломів тим, що в ньому буде стояти позначка про те, що ви закінчили вуз екстернатом. Точно така ж позначка робиться і у вашій заліковій книжці - основному документі, що супроводжує вас протягом усього навчання.
3
Деякі роботодавці, звичайно, вважають, що навчання отримане заочно або за програмою екстерна, не дає необхідних знань, однак таку думку суперечить закону про дискримінацію і ви завжди можете довести через суд той факт, що ваша освіта нічим не гірше за будь іншого.
4
На початку навчального року отримаєте в деканаті навчальний план дисциплін, питання до заліків та іспитів, а на навчальних кафедрах навчально-методичні посібники. Також познайомтеся з викладачами і домовтеся з ними про терміни здачі заліків, іспитів, контрольних та курсових робіт. У цьому вам допоможе спеціальний напрям з деканату.
5
Контроль знань в учнів екстерном відбувається точно також, як і у інших студентів. Спочатку ви здаєте поточні контрольні роботи і курсові, можливо вам доведеться попрацювати в лабораторії з викладачем. Так ви проходите всю програму спеціальності. У підсумку вам необхідно зібрати комісію для державних іспитів і захисту диплома.
6
Якщо у вас немає гранту або ви не змогли вступити на бюджет, то навчання на контрактній основі ви оплачуєте по факту. Тобто, ви платите не за семестрах або роках навчання, а по часу, який викладач фактично витратив на вас.
Навчання не легка справа. Більшість студентів не може закінчити ВУЗ з причини важкого навантаження і, як наслідок, ліні. Між тим, вища освіта необхідна. Закінчити навчальний заклад нелегко, але слідуючи деяким радам і хитрощів можна цю труднощі подолати.
Інструкція
1
Система навчання вищих навчальних закладів влаштована трохи простіше, ніж в школі. Запорука успішного навчання ховається в відвідуваності. Якщо студент очної форми навчання, то він зобов'язаний відвідувати заняття. Однак багато студентів прогулюють. Саме тому їм доводиться досить важко під час сесії. Викладач дивиться на відвідуваність студента. Деякі з них можуть виставити залік тільки на підставі цього.
2
Необхідно мати всі лекції. Намагайтеся писати кожну лекцію.
3
Працюйте на парах. Підготуйте декілька семінарів протягом семестру. При високій відвідуваності і наявності оцінок за роботу викладач може виставити залік автоматом.
4
Намагайтеся відразу ж дізнатися стиль навчання викладача. Є такі, які вимагають весь матеріал за семестр і бездоганне знання свого предмета. З ними студентам доводиться особливо скрутно. Тут може врятувати висока відвідуваність і робота на парі. Враховуйте, що допуск до іспиту і заліку, кожен викладач виставляє по-своєму.
5
Найважливіший момент у житті студента це сесія. В році зазвичай дві сесії розділені семестрами. Під час сесії студенти здають іспити, допуск до яких забезпечується здачею всіх заліків та курсових. Саме з заліками виникає більше проблем, так як викладачі особливо вимогливі до них. З іспитами трохи простіше, але розслаблятися не слід. Намагайтеся скласти іспит з першого разу і разом з групою. Згодом шанси на здачу різко падає.
6
Написання курсових та лабораторних робіт обов'язкова частина навчального процесу. Найкращим варіантом тут є самостійна робота. Скачані або зроблені іншим студентом роботи ви не завжди зможете захистити. Але якщо ви досить вивчіть матеріал, то захист пройде благополучно.
7
Після дев'яти сесій вам належить здача державних іспитів. Це досить відповідальні заходи, тому поставтеся до них серйозно. По закінченню іспитів ви приступите до написання й захисту дипломної роботи.