Як закінчити в'язання гумки.

Багато в'язані спицями вироби не обходяться без еластичних планок-гумок. Класичні полотна виконуються за допомогою чергування певної кількості лицьових і виворітних петель. У створенні візерунка нееластичною рельєфною гумки беруть участь накиди. Останній ряд роботи може закінчуватися по-різному, і від цього залежатиме зовнішній вигляд виробу.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - допоміжна спиця;
  • - робоча пряжа;
  • - допоміжна нитка;
  • - голка;
  • - праска.
Інструкція
1
Зв'яжіть гумку потрібної висоти прямими і зворотними або круговими рядами. Коли планка буде дороблена, закінчуйте роботу. Для цього необхідно завершальний ряд еластичного або рельєфного полотна виконати згідно візерунку (над лицьовими - лицьові, над виворітними - виворітні), і одночасно закривати петлі гумки .
2
Пров'яжіть кромочную і наступну лицьову петлі спільно з однією лицьовою. Утворену на правій, робочого, спиці петельку перенесіть знову на ліву спицю; знову пров'яжіть наступні сусідні нитяні дужки разом. Якщо після знятої лицьовій петлі слід виворітна, виконані не лицьову, а виворітну петельку.
3
Продовжуйте закривати останній ряд гумки за описаним зразком, поки на кромці полотна не утворюється акуратна косичка з петельок-ланок. Всі вони повинні бути абсолютно однаковими.
4
Намагайтеся не надто зволікати закривають петлі, щоб не стягнути полотно. Це не тільки деформує гумку, а й позбавляє її еластичності. Для зручності рекомендується закінчити в'язання гумки спицею, більшою на один номер, ніж основний робочий інструмент. А щоб кромка гумки була неакуратно розтягнутої, закривайте лицьові петлі за нижні стінки і завжди стежите за візерунком.
5
Спробуйте виконати гумкою Пришивні планку. Вам потрібно зв'язати еластичну або рельєфну смугу необхідної висоти, і при роботі над заключними рядами гумки (їх може бути від двох до чотирьох) ввести допоміжну нитку. Після закінчення смуги, не знімаючи фіксуючою нитки, обережно заутюжьте останній ряд відкритих петель.
6
Видаліть нитку і пришити гумку до основного виробу кеттельним швом (стібки проводяться «змійкою» через відкриті петлі останнього ряду). Якщо закінчити гумку таким чином, вийде гарна хвиляста кромка.
7
Якщо еластичне полотно є початковим етапом в'язання великої деталі (наприклад, спинки, полички, штанини або широкого рукава), вам може знадобитися закінчити останній ряд з рівномірними додатками петель. Це розширює подальше в'язання. У цьому випадку прибавки виконуються з протяжок, тобто поперечних ниток між сусідніми петлями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WaagK4WrOxM
Корисна порада
Якщо в сильному розширенні вироби немає потреби, еластичне полотно можна просто виконати більш тонкими спицями. Після закінчення роботи над гумкою потрібно змінити їх на основний робочий інструмент. Інший варіант - введення в роботу допоміжної нитки. Коли в'язання гумки закінчується, ця нитка обережно виймається.
В'язання закінчено, довгоочікуваний момент настав. Залишилося тільки запустити петлі і готово! Цим ми сьогодні і займаємося, будемо запускати петлі пов'язаного нами вироби. Причому зробити це можна кількома способами. Приступимо! Дотримуйтесь нашої покрокової інструкції.
Інструкція
1
Цей спосіб найбільш поширений і простий. Такий запуск можна застосовувати до будь-якого узору.Провяжіте разом кромочную петлю і 1-ю петлю лицьової в'язкою. З двох петель у вас повинна вийти одна. Отриману петлю перемістіть назад на ліву спицю. Тепер пров'яжіть разом цю петлю з наступного петлею, а отриману петельку поверніть назад на ліву спицю. Пров'язуйте таким чином до тих пір, поки у вас не залишиться тільки одна петля. Потім обірвіть нитку, протягніть її в решту петлю і затягніть, зробивши вузлик. Слідкуйте, щоб край вироби не стягувався.
2
Якщо ви запустите виріб наступним способом, то край запуску буде подібний розтягується кісці. Найчастіше таким способом закривають резінку.Кромочную петлю знімають на праву спицю, а другий провязивают лицьовій або виворітного в'язкою. На правій спиці у вас тепер дві петлі. Введіть ліву спицю в зняту кромочную петлю, злегка витягніть і протягнете в неї другу, пров'язати петлю. Тепер пров'яжіть третю петлю, і протягнете її в петлю на правій спиці. Запустіть всі петлі, коли залишиться одна петля, відірвіть нитку і затягніть вузлик, протягнувши відірвану нитку в петлю.
3
Наступний спосіб призначений спеціально для закриття гумок 1? 1 або 2? 2.Возьміте голку з ниткою. Розберемо запуск петель для гумки 1? 1. Починаючи з лицьового боку, введіть голку в кромочную і 2-ю петлі. Далі з виворітного боку в 1-у і 3-ю петлі. Переверніть деталь на лицьову сторону і введіть голку в 2-у і 4-у петлі. З виворітного боку - в 3-у і 5-у петлі.Вводіте голку поперемінно: то з виворітного, то з лицьового боку.
4
Запуск для гумки 2? 2.Начінайте з лицьового боку, введіть голку в кромочную і 2-ю петлі. З виворітного боку - в 1-у і 3-ю петлі. З лицьового - в 2-у і 5-у петлі. З виворітного боку - в 3-ю і 4-ю петлі. З лицьового боку - в 5-у і 6-у, продовжуйте поки не запустите всі петлі. Потім річ потрібно буде отпарить і замість простої нитки протягнути ту, якою ви в'язали виріб.
5
Ступінчастий запуск. Простягніть одну петлю через іншу в першому ряду. У наступних рядах 1-ю петлі не провязивать, а знімати. Тепер пров'яжіть 2-у петлю і протягніть через неї зняту 1-ю. Краю виробу при такому запуску будуть плавними.