Як навчитися танцювати вірменські танці.

Кожна національність прагне зберегти свою значимість і відособленість серед інших народів. Це можна сказати і про такий гордій народі, як вірмени. Сьогодні велика їх кількість проживає в Росії. При цьому вони зберігають свою мову, культуру і танці . Багатьом російським людям подобаються вірменські танці за їх виразність і емоційність.
Інструкція
1
Для того щоб навчитися вірменським танцям, вам потрібно знайти однодумців. Вірменські танці в більшості своїй колективні, тому краще зібрати групу. До того ж у колективі простіше вчитися, спостерігаючи за успіхами і помилками один одного.
2
Темп вірменських танців неоднорідний: він не швидкий, як, наприклад, татарські танці ; але і не такий плавний і повільний, як у башкирів. Вірменський танець спочатку неквапливий і повільний, поступово темп прискорюється і стає все швидше і швидше. Тому для того щоб добре виконати такий танець, потрібно вміти підлаштовуватися під обидва темпу.
3
У будь-якому вірменському танці є глава, так званий «параглух». У вашій групі виберіть самого статного і представницького чоловіка. Крім гарної пластики, він повинен володіти і приємним дзвінким голосом.
4
Є певні труднощі в оволодінні наукою вірменських танців: корпус тіла повинен весь час перебувати у вертикальному положенні; у вірменському танці практично немає нахилів, а якщо вони все ж є, здійснювати їх потрібно всім корпусом. Також важливо стежити за тим, щоб все тіло рухалося в одному напрямку, тобто не можна рухати лише стегнами і тазом окремо від верхньої частини тулуба.
5
Найпопулярніший вірменський танець - кочарі, саме його завжди танцювали перед боєм. Для того, щоб навчитися цьому танцю хоробрих воїнів, всі члени групи повинні стати в коло, поклавши руки один одному на плечі. Потім починайте рух по колу з деяким пріплясом, час від часу потрібно різко змінювати напрямок руху. Іноді звужуйте і розширюйте коло, здійснюючи випади вперед-назад.
6
Вкрай важлива роль ведучого, який повинен сповіщати групу про зміну танцювальної фігури, змахуючи хусткою або кинджалом. Під час танцю ви також повинні використовувати руки і ноги, здійснюючи ними почергові помахи. Як вже говорилося вище під час вірменського танцю темп рухів постійно змінюється. Коли це потрібно робити, ви дізнаєтеся від музики, її темпу.
Національні танці завжди мали велике значення в культурі вірменського народу: кожен доленосний бій починався з войовничих танців («ярхушта», «кочарі», «берд») для підняття духу солдатів, з метою братнього згуртування і єднання воїнів.
Інструкція
1
Зберіть групу танцюристів. Вірменські танці в основі своїй - групові. Група може бути одностатевої або змішаною. Темп вірменських танців не буває однаковим: починаючись повільно, темп поступово зростає, потім знову убуває.
2
Перед початком танцю виберіть «параглух» - главу танцю, він, як правило, найголосистіший, ставний і добре танцюючий чоловік.
3
Пам'ятайте, що національний танець у Вірменії носить вертикальний характер: корпус танцюючого майже завжди знаходиться у вертикальному положенні, якщо й існують нахили, то вони виконуються всім тілом. Суворо заборонені відверті рухи стегнами: таз і стегна ніколи не роблять окремих рухів.
4
Найпоширеніший і улюблений танець у Вірменії - кочарі, що в перекладі означає сміливець, сміливий чоловік. У далекі часи станцювати кочарі перед битвою значило не менш для вірменських вояків, ніж почистити зброю. Не дарма перед взяттям Рейхстагу вірменські солдати танцювали саме цей танець.
5
Візьміться за руки з танцюючими або покладіть руки один одному на плечі. Чим більше буде людей, тим вражаюче буде виглядати танець.
6
Утворіть зімкнутий коло або встаньте в ряд і починайте рухатися в одному напрямку (зазвичай вправо) під ритм музики. Кочарі зазвичай виконується у супроводі Дхол або зурни - національні вірменські ударні і духові інструменти відповідно. Виконуйте ритмічно кроки з пріплясом з різким динамічним поворотом в інший напрямок.
7
Використовуйте групові випади вперед-назад (звужуючи коло і знову його розширюючи). Ведучий повинен сповіщати танцюючих про зміну фігур помахом хустки, кинджала або голосом.
8
Використовуйте в танці групове підняття ніг і рук по черзі. Використовуйте також подскокі і присядь. Наростаючий темп музики підкаже вам, коли варто збільшити інтенсивність рухів. Спина при цьому повинна залишатися прямій. Секрет танцю - узгодженість і злагодженість рухів у всієї групи танцюючих.