Як під'єднати електрогітару. Як спаяти джек гітари.

Якість звучання електрогітари майже цілком залежить від звуковідтворювальної апаратури. Її можна підключити до підсилювача або комп'ютеру, а також приєднати до неї різні пристрої, які і забезпечують потрібні виконавцю ефекти. Перш за все потрібно правильно під'єднати інструмент до комбік, підсилювача або комп'ютеру.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - комбік;
  • - підсилювач;
  • - комп'ютер;
  • - педаль ефектів;
  • - гітарний процесор;
  • - провід джек-джек.
Інструкція
1
Комбик являє собою кілька пристроїв, змонтованих в одній коробці. Там мається передпідсилювач і підсилювач потужності, блоки обробки звуку та ефектів, тембр-блок, панель управління, акустична система. Це дуже зручно, і виконавцю залишається тільки з'єднати чудо-пристрій зі своїм інструментом. Як правило, провід з роз'ємами «джек - джек» продається разом з гітарою. Його можна придбати й окремо або спаяти. Знайдіть на гітарі гніздо виходу Output, а на комбіку - Input, тобто «вхід». З'єднайте їх проводом і підключіть комбік до харчування. Якщо ви збираєтеся користуватися гітарним процесором або педалями ефектів, підключіть їх між гітарою і комбік. Гнізда входу і виходу повинні бути скрізь промарковані. Гніздо Output гітари з'єднайте з Input педалі або процесора, а їх Output - зі входом комбіка. Для домашніх репетицій досить комбіка потужністю 15 - 20 Вт.
2
Для підключення в лінію як акустичної системи можна використовувати підсилювач або комп'ютер. Підключення відбувається так само, як і в першому випадку. Головне - не переплутати гнізда. При підключенні в лінію точно так же приєднують педалі або процесор. Можна між гітарою і підсилювачем підключити микшер. Він дозволяє регулювати силу і тембр звуку різних інструментів. Вихід гітари підключіть до входу мікшера, вихід мікшера - до входу підсилювача.
3
При підключенні електрогітари до комп'ютера роль основного підсилювача грає звукова карта. Не виключено, що вам потрібно перехідник, оскільки гітарний джек, швидше за все, 3,5 мм, а на комп'ютері він може бути і 6-міліметровим. При підключенні електрогітари не грає ролі, який використовувати перехідник - моно або стерео. Монопереходнік надійніше.
4
Вставте один кінець кабелю в гніздо виходу гітари. Другий кінець підключіть до входу процесора або педалі, До виходу процесора підключіть інший кабель. На другій його джек надіньте перехідник. Якщо ви підключаєте гітару безпосередньо, то перехідник, природно, надівається на другий кінець гітарного кабелю. Підключіть перехідник до лінійного входу звукової карти. Всі ці маніпуляції проводите при виключеною машині. Комп'ютер включите в самому кінці, коли гітара вже буде приєднана.
5
Налаштуйте комп'ютер. Увійдіть в меню «Пуск». Знайдіть рядок «Настройки», потім увійдіть в «Панель управління». Знайдіть у вікні, рядок «Звуки і аудіопристрої». Вам потрібна вкладка «Аудіо», а якщо точніше - «Відтворення звуку». Вийшовши в це меню, ви побачите кнопку «Гучність». Виставте потрібний рівень.
6
Знайдіть напис «Лінійний вхід». Якщо ви її не бачите, увійдіть в меню «Параметри», а в ньому виберіть «Властивості». Ви побачите напис «Мікшер», а поруч - віконце, що пропонує вибрати звукову карту. Проставте ту, до якої підключена гітара. Під словом «Мікшер» знаходяться написи «Відтворення» і «Запис». Виберіть потрібну. У списку «Регулятори гучності» проставте галочку у віконці «Лінійний вхід». Натисніть «ОК».