Як почистити прикраси. чи можна содою чистити біжутерію.

Щоб ювелірні прикраси довго зберігали свою красу і блиск, їх потрібно регулярно чистити. Тільки робити це потрібно грамотно, інакше можна пошкодити прикраси .
Вам знадобиться
  • Засіб для миття посуду
  • Питна сода
  • Зубний порошок
  • Картопляний крохмаль
  • Нашатирний спирт
  • Цибулина
  • М'яка фланелева ганчірочка
Інструкція
1
В першу чергу зверніть увагу на матеріали, з яких виготовлено прикрасу. Залежно від того, що ви хочете почистити - золото, срібло або виріб з дорогоцінними каменями, різниться догляд за ювелірними прикраси ми.
2
Чистка золотих украшенійа. Візьміть звичайний засіб для миття посуду і зробіть мильний розчин з розрахунку 1 чайна ложка миючого засобу на склянку теплої води. Покладіть в цей розчин золоті прикраси на кілька годин, потім промийте їх під прохолодною проточною водою. Такий спосіб добре допомагає очистити золоті ювелірні прикраси від загрязненій.b. Якщо прикраси із золота сильно потемніли з часом, подрібніть цибулину до кашоподібного стану (на тертці або блендером) і натріть цією кашкою ювелірні вироби. Дайте прикраси м полежати близько двох годин, а потім промийте холодною водою. Потемніння повинні ісчезнуть.с. Повернути блиск тьмяним золотим прикраси м можна за допомогою розчину нашатирного спирту (1 чайна ложка на 0,5 літра води). Покладіть прикраси в розчин на 10-15 хвилин, потім промийте холодною водою.
3
Чистка срібних ізделійа. Для чистки виробів зі срібла, як і у випадку з виробами з золота, можна використовувати мильний розчин і розчин нашатирного спирту. Але якщо срібло чорнене, то нашатирний спирт краще не іспользовать.b. Срібні прикраси добре очищаються за допомогою зубної щітки та зубного порошку. Зубну щітку при цьому краще використовувати якомога більш м'яку. Замість зубного порошку можна спробувати почистити срібло звичайної зубної пастою, але тільки не володіє відбілюючим еффектом.с. Сильно забруднені срібні прикраси можна почистити м'якою ганчіркою з пастою, приготовленої з суміші питної соди і води (соду потрібно розвести до кашоподібного стану). Використовуйте цей спосіб з обережністю, оскільки через виражених абразивних властивостей сода може подряпати прикрасу.
4
Чистка прикрас з камняміБудьте особливо обережні при чищенні ювелірних виробів, прикрашених камінням. Прикраси з дорогоцінними каменями - діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами і аквамаринами, можна очищати мильним розчином. Такий спосіб чистки також підходить для прикрас з деякими напівкоштовними каменями - бериллами, топазами і різновидами кварцу (аметистами, гірським кришталем, агатами, халцедонами) .Чістка прикрас з каміння органічного походження (бурштину, перлів, коралів) повинна бути особливо делікатною. Бурштин і корали можна мити в теплому мильному розчині, але тільки не дуже міцному. Після чого прикраси потрібно відразу пополоскати під проточною водою і висушити. Але ось тривалий контакт перлів з водою вкрай не бажаний, тому його краще чистити за допомогою картопляного крохмалю.