Як зробити кварцову лампу. Як зробити свойму руками кварцову лампу.

Кварцові лампи необхідні для знезараження приміщення, їх цінність незаперечна в період епідемій грипу, при вірусних і деяких інших захворюваннях, наприклад, лишаї. Крім того, без такої лампи не обійтися тому, хто займається вирощуванням грибів. Кварцову лампу можна купити в магазині, а можна виготовити самостійно, для цього вам знадобляться лише деяке поняття про електричні схеми.
Вам знадобиться
  • - лампа ДРЛ;
  • - дросель;
  • - настільний світильник;
  • - молоток або плоскогубці.
Інструкція
1
Щоб виготовити кварцову лампу своїми руками, візьміть лампу ДРЛ (дросельно-ртутна люмінесцентна), вони зазвичай застосовуються для освітлення вулиць. Потужність для звичайної кімнати повинна бути не більше 125 Вт, а для великого приміщення можна вибрати і більш сильну лампу . Вийдіть на вулицю і помістіть лампу в пластиковий пакет або ганчірку, надіньте рукавички і захисні окуляри, щоб забезпечити безпеку.
2
За допомогою молотка або плоскогубців акуратно розбийте зовнішню колбу лампи. Врахуйте, що лампа ДРЛ містить ртуть, тому, якщо немає можливості вийти на вулицю, обов'язково добре провітріть приміщення. Зберіть скло в сміттєвий бак. В результаті у вас в руках залишилася запаяна трубка - це і є необхідна вам кварцова лампа.
3
Знайдіть або купіть дросель для саморобної лампи, або підключіть послідовно до лампи ДРЛ лампу розжарювання (для ДРЛ 125 підійде ЛН 500 Вт).
4
Візьміть будь настільний світильник і зберіть кварцову лампу . Дуже зручно використовувати спрямований світильник з прищіпкою, в такому випадку ви зможете направити потік випромінювання в бажану сторону.
Зверніть увагу
Ультрафіолет, утворений такий кварцової лампою, не просто шкідливий, але і небезпечний для шкіри і сітківки ока. Використовуйте її тільки для знезараження, причому в цей момент в кімнаті не повинно бути нічого живого, включаючи домашніх тварин і рослини. Крім того, врахуйте, що ультрафіолет потужної кварцової лампи може пошкодити шпалери, меблі і сприяти вицвітання тканин.
Корисна порада
Щоб скористатися саморобної кварцової лампою, підключіть її до подовжувача. Провід простягніть під дверима кімнати і щільно закрийте двері. Переконавшись, що в опромінюваної кімнаті нікого немає, включіть штекер в розетку (перебуваючи в сусідньому приміщенні). На секунду загляньте і переконайтеся, що лампа включилася. Через півгодини таким же чином вимкніть її, і, почекавши близько години, зайдіть і відкрийте вікно. Тільки після того, як запах остаточно зникне, можете користуватися приміщенням за призначенням.