Як визначити розмір бісеру.

Для творчих людей, що люблять рукоділля, бісер - це не просто кругла або довгаста стекляшка з отвором для голки. Це чарівний світ, повний всіляких виробів, які малює уява. Для різних виробів використовуються бісеріни, виготовлені з різних матеріалів і мають різні характеристики. Бісер може розрізнятися як за матеріалом (пластик, скло), за кольором (всілякі кольору прозорі чи ні), а також по розміром .
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - нитка;
  • - тонка голка;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Існує кілька маркувань розмірів бісеру. Розмір визначається за кількістю бісеринок, які можна вмістити на нитки довжиною в один дюйм. Дюйм дорівнює 2,54 сантиметрам. Розмір круглого бісеру залежить від його діаметра (d) і для зручності його підбору в магазинах маркується під різними номерами (№). Чим більше показник номера, тим менше діаметр бісеру, і природно навпаки. Таким чином, №11 позначає, що на проміжку 2,54 см поміститься близько 11 бісерин, і їх діаметр складе приблизно 1,9 мм. Англійською 11 звучить як «eleven», а проміжок в один дюйм прийнято називати «aught», тобто 11 бісерин на дюймовое відстань означатиме «eleven-aught».
2
Для того щоб визначити розмір бісеру, вам буде потрібно сантиметрова стрічка або лінійка. З її допомогою вам потрібно буде відміряти на нитки довжину, рівну 2,54 см, після чого нанизати на неї бісеріни. Порахувавши, скільки бісерин помістилося, ви зможете дізнатися розмір бісеру. У наведеній таблиці вказано приблизний діаметр всіх розмірів, кількість бісерин в 1 грамі, в 1 сантиметрі і 1 дюймі. Але треба знати, що маркування розмірів різних виробників можуть відрізнятися один від одного. Найширша лінійка розмірів представлена у виробника бісеру «Яблонекс».
3
Існують і назви у кожного розміру. Самий великий бісер називається CROW-BEADS. У перекладі це означає «бісер ворон». Це найбільші бісеріни, що досягають в діаметрі від 4 до 10 міліметрів. Як правило, це бісер під №5 і менше. Бісер меншого розміру називається PONY-BEADS або по-іншому E-BEADS. В діаметрі від 2,5 до 4 мм і під номерами від 8 до 5. Це більш круглий за формою бісер. Назва «поні» було отримано в зв'язку з тим, що на поні та муллах індіанці перевозили свій товар, досить популярний вже в той час. SEED-BEADS - це невеликий бісер, найпоширеніші розміри якого №№15, 11, 8, 6.