Як накреслити квадрат з діагоналями.

Побудова різноманітних геометричних фігур - заняття не тільки захоплююче, але і корисне. Еліпси, кола, прямокутники, багатокутники і квадрати можуть знадобитися вам для втілення в життя якихось дизайнерських рішень, оформлювальних завдань. Перед тим як накреслити квадрат з діагоналями, перевірте, чи все необхідне для цього у вас є в наявності.
Вам знадобиться
  • - шкільний циркуль,
  • - лінійка,
  • - олівець,
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні інструменти, відточите олівець і грифель, вставлений в шкільний циркуль. Переконайтеся, що квадрат необхідного вам розміру, поміститься на приготованому аркуші паперу.
2
Візьміть лінійку і з її допомогою накресліть пряму лінію АВ, довжина якої дорівнює стороні того квадрата, який вам необхідно намалювати. Лінію накресліть, відступивши на 1 см від краю аркуша паперу, приблизно паралельно йому.
3
Тепер візьміть циркуль. Його голку помістіть в точку А, а вістря грифеля - в точку В, таким чином, відстань між його ніжками дорівнюватиме довжині сторони квадрата. Отчертите їм дугу довжиною кілька сантиметрів, відновивши подумки перпендикуляр з точки А. Потім перенесіть вістря в точку В і таку ж дугу отчертите над нею, ніжки циркуля не зрушується, відстань між ними і раніше має дорівнювати довжині сторони квадрата - АВ.
4
Зробіть невеликий арифметичний розрахунок, щоб визначити невідомий діаметр квадрата, знаючи довжину його сторони. Скористайтеся теоремою Піфагора. Для цього зведіть довжину сторони АВ в квадрат, помножте на два і з отриманого значення витягніть квадратний корінь. Або помножте значення довжини сторони квадрата АВ на корінь квадратний з 2. Він дорівнює 1,414.
5
Відкладіть циркулем отримане значення діагоналі квадрата по лінійці. Встановіть вістрі голки в точку А і отчертите невелику дугу над точкою В, вона повинна перетнутися з тієї дугою, которою ви накреслили раніше. Це точка D. Потім перенесіть вістрі голки циркуля в точку В і отчертите дугу над точкою А. Перетинанням двох дуг буде точка С.
6
Щоб накреслити квадрат з діагоналями, просто з'єднайте послідовно точки А, С, D і В. У вас вийшла геометрична фігура - ідеальний квадрат з прямими кутами і чотирма сторонами, рівними один одному.