Як проявляється вірус гепатиту.

Вірусні гепатити - це ціла група захворювань, які останнім часом набули широкого поширення по всьому світу. Незважаючи на те що деякі з них досить небезпечні, всі вони піддаються лікуванню, якщо воно розпочато своєчасно. А щоб правильно діагностувати гепатит, треба знати, як він проявляється.
Інструкція
1
Гепатит А спочатку зазвичай схожий на грип, іноді - на кишковий розлад. У першому випадку він починається гостро: підвищується температура, починаються лихоманка і озноб. У заразившегося болить голова, ломить суглоби і м'язи. Бувають навіть легкий нежить і невеликий біль в горлі.
2
У другому випадку у хворого пропадає апетит, виникає важкість у надчеревній ділянці або під ребрами з правого боку, починаються нудота і блювота, стілець стає рідким. Іноді гепатит проявляється одночасно псевдогріппознимі симптомами та ознаками, схожими на кишковий розлад. Зрозуміти, що це не грип, можна по темній сечі і занадто світлого стільцю, хворобливості при промацуванні черевної порожнини, збільшення печінки. Пізніше починають жовтіти шкіра і склери очей, температура (якщо вона піднімалася) при цьому падає.
3
Гепатит В, як правило, починається без високої температури. Буває, що злегка розбудовується шлунок, вночі та вранці болять суглоби. У декого може на 1-2 дня з'явитися висип. Але сеча темніє в будь-якому випадку, також стілець стає світлим, шкіра і склери поступово жовтіють. Хворого турбують болі в області печінки, слабкість. Апетит знижується, часто виникає нудота, блювота. Печінка завжди збільшена.
4
Гепатит В - дуже небезпечний вірус. При важкому перебігу хвороби і несвоєчасному лікуванні може початися печінкова недостатність. Вона виражається в поганому самопочутті, кривавих виділеннях з носа, блювоті з кров'ю, чорному стільці, набряках, порушенні пам'яті, прискореному серцебитті. Якщо не вжити заходів, може наступити печінкова кома.
5
Гепатит С розпізнати найскладніше. Зазвичай гостра його стадія проходить без виражених симптомів, тому хвороба залишається непоміченою. Хворий відчуває млявість, слабкість, він швидко стомлюється, втрачає апетит. Але всі ці ознаки проявляються досить слабо. Коли наступає період желтушности, то він також не такий явний, як у випадках з іншими формами гепатиту. Печінка збільшена зовсім злегка.