Як пов'язати ірландське мереживо.

Ірландське мереживо - стародавнє мистецтво створення мереживного полотна з окремо пов'язаних елементів, з'єднаних між собою ажурною сіткою. Побачивши його вперше, навіть на фотографії, важко встояти перед спокусою і не спробувати створити щось подібне своїми руками.
Вам знадобиться
  • - нитка для ручного в'язання (х/б, 282 м, 50 г);
  • - гачок 1 мм;
  • - тонке капроновое полотно, тасьма.
Інструкція
1
Зв'яжіть серветку в техніці ірландського мережива, це допоможе вам освоїти непростий метод на простому прикладі. В цьому в'язанні використовуються кілька традиційних мотивів (троянда, виноградне гроно, виноградний лист і т.д.). Зв'яжіть кілька елементів, розташуйте на тонкому капроні і пришити, полотно обробіть тасьмою.
2
Зв'яжіть об'ємну троянду: наберіть п'ять повітряних петель і замкніть в кільце. В ірландському мереживі використовується так званий бурдон - товста нитка або кілька ниток, які проходять всередині в'язання і є основою для обв'язки стовпчиком без накиду. Це надає об'ємність таким деталям, як центр квітки або контур мотиву. В даному випадку бурдон використовувати не доцільно, тому що ця троянда сама об'ємна, і її центр не потрібно утолщать.
3
Зв'яжіть п'ять повітряних петель від місця з'єднання кільця (для підйому). Обв'яжіть кільце п'ятьма стовпчиками з накидом, після кожного стовпчика в'яжіть дві повітряні петлі. Замкніть ряд сполучної петлею, яка в'яжеться в третю повітряну петлю першої ланцюжка. Вийшло кільце з шістьма маленькими арками для пелюсток.
4
Обвяжіте кожна пелюстка: один стовпчик без накиду, три стовпчики з накидом, один стовпчик без накиду. Завершіть ряд сполучної петлею в перший стовпчик з накидом першого пелюстки. Потім зв'яжіть основу для другого ряду пелюсток: три повітряні петлі, стовпчик без накиду в місце між двома стовпчиками без накиду попереднього ряду (місце з'єднання пелюсток).
5
Зв'яжіть пелюстки другого ряду, обв'язавши кожну арку з трьох повітряних петель одним стовпчиком без накиду, п'ятьма стовпчиками з накидом, і одним стовпчиком без накиду. Зверніть увагу, що ваш другий ряд розташовуватиметься над першим (третій над другим і т.д.). Таким чином, об'ємну троянду ви отримаєте, перевернувши в'язання.
6
Продовжуйте виконувати ряди пелюсток, додаючи щоразу по одній повітряної петлі до ланцюжка-основі пелюстки і по два стовпчики з накидом в обв'язку пелюстки.