Як зв'язати красиву шапочку. Якими зв'язати шарф на спицях.

Симпатичні зображення китайського бамбукового ведмедика панди не втрачають популярності з початку сезону 2011-2012 року. Кумедний екзотичний звірок надихає майстрів манікюру, візажистів, виробників дитячих меблів, аксесуарів і предметів одягу. Якщо ви крокуєте в ногу з часом, спробуйте пов'язати красиву шапочку з мордочкою і вушками панди. Вам знадобляться два мотка пряжі однакової товщини і фактури - білий (основний) і чорний (декоративний).
Вам знадобиться
 • - дві прямі спиці;
 • - чорна і біла пряжа;
 • - кравецький метр;
 • - п'ять панчішних спиць;
 • - циганська голка;
 • - картон;
 • - зошит у клітинку;
 • - чорний маркер;
 • - дві чорні гудзики;
 • - ножиці;
 • - бавовняна нитка і тонка голка.
Інструкція
1
Зробіть зразок роботи лицьовій гладдю, щоб з'ясувати кількість рядів і петель в квадраті 10 на 10 см. Дізнайтеся обхват голови майбутнього власника головного убору. Наприклад, щільність вашого в'язання дорівнює 15 петлям і 20 рядах у квадраті; окружність голови по серединній лінії лоба і самої опуклою потиличної частини - 52 см.
2
Вам знадобиться 78 початкових петель для вив'язування обідка шапочки. Заздалегідь намалюйте схему жаккардового малюнка - «окулярів» панди. Приблизне число петель для створення узору - 38. Накресліть схему жаккарда на картатому листку: намітьте легким пунктиром симетрично розташовані чорні плями; зафарбуйте клеточкі- «петлі» чорним маркером.
3
Приступайте до в'язання шапочки. Наберіть петлі і зв'яжіть кілька рядів гумкою (чергуйте 2 лицьові і дві виворітні петлі) або ж хусткової в'язкою (лицьові петлі в особовому і виворітному рядах).
4
Продовжуйте працювати лицьовій гладдю, уважно стежачи за схемою жаккардового малюнка. Коли довяжете до чорних «окулярів» панди, введіть чорну нитку і виконайте малюнок. При цьому біла нитка перетинаються по вивороту роботи.
5
Не допускайте стягання полотна! Приблизно на середині кожного чорної плями перехльостує нитки: на робочу, чорну, пряжу накладайте білу, потім виконуйте петлю.
6
Працюйте над в'язаній шапкою, поки не вийде пряме полотно до частини мордочки бамбукового ведмедика. Тепер потрібно почати скорочення петель для формування верхівки.
7
Поділіть роботу на кілька рівних частин (у наведеному прикладі їх повинно вийти 7), і врешті ділянок спільно пров'яжіть 2 сусідні петельки. Робіть це в кожному ряду, поки не стягне верх вироби до гуртка з декількох петельок.
8
Закріпіть останні відкриті петельки ниткою і зшийте шапочку - «панду» ззаду з виворітного боку. Пришийте у верхній частині «окулярів» оченята ведмежати - блискучі чорні гудзики на ніжках. Тепер приступайте до виконання носика.
9
Ваше завдання - зв'язати спицями невеликий гурток, затягнути його бавовняної ниткою по кромці і набити обрізками пряжі. Центр фігури буде виконаний з чорних ниток, решта - з білих. Візьміть набір з 5 панчішних спиць і наберіть на 4 з них по парі петельок з чорної пряжі.
10
Зробіть перший кругової ряд лицьовими петлями, при цьому нитку необхідно захоплювати за роботою. У другому ряду з кожної петлі вивяжіте відразу 2; наступні 3 кругових ряду робіть без додатків.
11
З шостого ряду продовжуйте додавання - кожна петелька пров'язується по 2 рази. Далі в'яжіть фігуру за образом: 5 звичайних кругових рядів, 1 ряд з додатками.
12
Коли в середині роботи сформується чорне плямочка потрібного розміру, продовжуйте в'язати ніс панди білої пряжею.
13
Після дев'ятнадцятого ряду здійснюйте прибавки з кожної п'ятої петлі, а потім - з кожної шостої. Коли гурток сформується, закрийте петлі останнього ряду.
14
Набейте і пришити носик на «обличчя» головного убору вручну потайним швом.
15
Зробіть помпони чорного кольору: виріжте два однакових картонних гуртка без круглої серцевини, складіть їх разом і щільно обмотайте нитками. Акуратно розріжте утворилися нитяні петлі по зовнішній кромці картону і затягніть центр сформувався помпона. Подровняйте «вушка» ножицями і пришити їх до верхівки модного головного убору.
Корисна порада
Гарну шапочку- «панду» можна злегка видозмінити. Стильно буде виглядати вушанка із зав'язками-косичками, або ж широкими і довгими «вухами», які одночасно зіграють роль шарфа. Наберіть по двох сторонах вироби петлі і зв'яжіть деталі необхідного розміру. Якщо ви вирішили зробити головний убір із зав'язками, можна обійтися без фіксуючого обідка-гумки. При бажанні викроїте і пришити з вивороту вироби підкладку з м'якої тканини.