Як виготовити тент.

Тент , або шатро, - дуже зручна і легка конструкція, яка стане в нагоді не тільки в поході, але і на дачі жарким літом. Він може стати вітальні, де днем п'ють чай в тіні, ввечері грають або читають, захищені від комарів.
Вам знадобиться
  • - близько 15 м (шириною 2 м) тонкого брезенту або капрону;
  • - близько 3 м (шириною 2 м) марлі або сітчастої тканини для полога;
  • - клей для гуми.
Інструкція
1
Сшейте тент полушатровой форми з тонкого брезенту, капрону або водонепроникною сріблястої тканини. Заготовте також сітку або марлю для полога, який захищатиме від проникнення комарів і мошок, коли вхід буде відкинутий.
2
Накресліть конструкцію тенту, позначивши всі деталі. Передня стінка полушатра - це трапеція з «дахом» трикутної форми, ширина трапеції - близько трьох з половиною метрів, висота (разом з «дахом») - один метр сімдесят сантиметрів, сторони трапеції - близько одного метра. Задня стінка має таку ж ширину, у висоту вона відноситься до висоти передньої, як 6 до 10. Форма задньої стінки - теж трапеція з «дахом», тільки вона не загострена, а полога, з двома який крутими скатами, що ділять верхню лінію на три рівні частини.
3
Намалюйте бічні стінки - прямокутники довжиною близько двох метрів (глибина тенту), шириною близько одного метра (ця мірка збігається зі стороною трапеції передньої і задньої стінок). Дах тенту складається з п'яти трикутників, розбіжних віялом від центральної точки передньої стінки, «коника» конструкції. До передньої стінки прилягають два прямокутних трикутника (справа і зліва від центру), сторони яких поєднуються з бокової і передньої стінками, а гіпотенуза перетинає дах.
4
Накресліть також центральний трикутник даху, гострий кут якого збігається з коником, і два однакових трикутника, які розташовані зліва і праворуч від центрального.
5
Викроїте і зшийте деталі міцною ниткою білизняним швом, проклейте шви для міцності смужками тієї ж тканини, з якої шиється тент, використовуючи гумовий клей. До бічних ребрах тенту пришийте відтягнення (зав'язки, за допомогою яких можна розтягнути тент і прикріпити до дерев). Тент встановлюється за допомогою центральної стійки, яка вкопується або вбивається в грунт. Тент надівається коником на стійку, потім розтягуються боковини.
6
Пришийте полог з марлі або сітки вручну, після того, як встановили тент. Це дасть можливість точно підігнати довжину полога, який потрібно підігнути всередину біля землі, щоб забезпечити непроникність для комарів. У денний час полог краще тримати відкритим, щоб забезпечити провітрювання. Тент захистить і від дощу, і від сонця, в ньому можна розвести невелике багаття, влаштувати польову лазню, або обладнати їдальню.