Як в'язати з пряжі "Верона".

В'язання із фасонної пряжі - дуже захоплююче заняття. Процес йде швидко, а в результаті ви отримуєте дуже незвичайну річ. Для створення гарного фактурного полотна від в'язальниці не потрібно особливої майстерності - воно в'яжеться дуже простими петлями, а ефектний вигляд готової речі створюється за рахунок пряжі . Спробуйте один з найефектніших варіантів - фактурні нитки «Верона».
Вам знадобиться
  • - 2 мотка (200 г) пряжі «Верона»;
  • - спиці;
  • - гачок.
Інструкція
1
Вирішіть, що саме ви хочете зв'язати. «Верона» - пряжа, що складається з м'яких подовжених помпонів, розділених ниткою. Склад - 100% поліестер. При цьому вона має дуже приємну шовковисту структуру і прекрасно підходить для створення дитячих речей. Майстрині створюють їх цієї пряжі красиві жилети, берети, килимки та ковдри. Початківцям краще спробувати пов'язати вироби простіше - плед для немовляти, палантин або шарф.
2
Порахуйте необхідне для роботи кількість пряжі . «Верона» дуже економічна - на створення шарфика середнього розміру піде один стандартний моток. Виберіть відповідний колір - в магазинах представлена досить широка гама. Структура пряжі дуже ошатно виглядає і в пастельних, і в яскравих відтінках. Зустрічається і комбінована пряжа - наприклад, чорно-біла або синьо-блакитна.
3
Спробуйте пов'язати саме просте, але дуже красиве виріб - шарф. Полотно створюється спицями або гачком. Деякі майстрині об'єднують обидва способи, набираючи перший ряд петель за допомогою гачка і продовжуючи основне полотно на спицях. Особливість структури пряжі дозволяє одночасне вив'язування бахроми з петель.
4
Візьміть гачок середньої товщини і наберіть ряд з 9 повітряних петель, вив'язуючи їх з ниток, розташованих між помпонами. При цьому кожні п'ять помпонів після набраної петлі пропускайте - надалі вони утворюють довгу бахрому. Закінчивши набір петель, перемістіть їх на спицю. Подальше в'язання йде по малюнку: парні ряди в'яжіть лицьовими петлями, непарні, відповідно - виворітними.
5
Основне полотно шарфа увазі пров'язування петлі в кожному проміжку між помпонами. Процес йде досить швидко. Чи не стягуйте нитка - вона повинна лягати вільно. Закінчите полотно непарних поруч.
6
Візьміть гачок - їм ви будете вив'язувати бахрому, одночасно закриваючи край. Зніміть першу петлю і гачком пров'яжіть стовпчик без накиду, пропустивши п'ять помпонів для бахроми. Наступну петлю пров'яжіть через першу, закривши її. Повторюйте прийом потрібну кількість разів, не забуваючи залишати вільними п'ять помпонів після закриття кожної петлі. Останню закріпіть, зав'язавши вузлик і замаскувавши його помпоном. Для більшої надійності кінець нитки можна зафіксувати краплею безбарвного лаку для нігтів.
Корисна порада
Речі, пов'язані з пряжі «Верона», періть вручну м'якими миючими засобами. Врахуйте, що вироби не можна гладити - щоб вони не розтягнулися при пранні, сушіть їх на рівній поверхні в розкладеному вигляді.