Як виміряти висоту гір.

Збираючись в гори , візьміть з собою альтиметр (висотометр), який дозволить вам бути завжди поінформованим про висоту вашого знаходження. Це важливо знати не тільки для орієнтації, але для контролю за своїм фізичним станом.
Вам знадобиться
  • - механічний або електронний висотометр.
Інструкція
1
Використовуйте альтиметр для визначення висоти навколишніх гір. Механічний прилад заснований на простому принципі залежності атмосферного тиску від висоти над рівнем моря. Тиск падає зі збільшенням висоти, пружина в приладі розкручується і стрілка показує висоту з точністю до 1 м в залежності від кількості поділок на циферблаті. Зараз з'явилися електронні альтиметри.
2
Проведіть вимір висоти за допомогою механічного приладу. Встановіть стрілку на відмітку 0 до початку сходження, прилад покаже вам висоту в метрах, на яку ви піднялися. Врахуйте, що погодні умови дуже впливають на показання приладу. Якщо протягом для різко міняється атмосферний тиск, потрібно проводити перенастроювання.
3
Використовуйте електронні висотометр, які нерідко вбудовуються в години і дуже зручні в похідних умовах. У спеціальних приладах для визначення висоти вказується не тільки висота над рівнем моря, але і температура повітря, і час. Для користування необхідно встановити початкову точку виміру, як і в механічному приладі, і зафіксувати точку на висоті (такі прилади також засновані на принципі зв'язку атмосферного тиску з висотою над рівнем моря).
4
Користуватися системами визначення абсолютної, а не відносно висоти (як в приладах, згаданих вище), на жаль, не представляється можливим, поки вони не випускаються для широкого користування. Це прилади, що використовують відбиток радіохвиль, гамма-випромінювання, а також GPS-приймачі. Радіотехнічний висотометр вимірює час відбиття надісланій хвилі від поверхні землі або води і обчислює відстань. GPS приймач визначає точку в просторі, за допомогою сигналів, які отримує від супутників Землі. Він точніше визначає висоту, оскільки ці сигнали залежать від погодних умов і від вимірювання відстані до земної поверхні.