Як коптити ляща. Як робити каптілку гарячого копчення.

Копчена риба - не тільки чудова закуска до пива, а й повноцінне блюдо, яким можна порадувати домочадців і гостей. Більшість відправляється за даним продуктом в магазин, але не всі знають, що копчення цілком можливо в домашніх умовах. Для цього потрібно невелика коптильня, тирсу і пара годин часу.
Вам знадобиться
  • Коптильня;
  • деревна тирса;
  • лящ;
  • сіль;
  • рідкий дим;
  • чорний перець.
Інструкція
1
Перед тим, як коптити ляща , необхідно придбати або створити домашню коптильню. Найчастіше ті екземпляри, які реалізуються в торговельних точках, не є достатньо місткими. Для саморобної коптильні використовуйте будь-яку велику тару, в яку можна помістити тирса, грати і ляща , закривши зверху спорудження кришкою.
2
У приготовлену коптильню викладіть тирсу. Їх можна отримати з будь-яких видів деревини, крім хвойних. Ідеально підходить вільха і фруктові дерева, що додають продукту особливий аромат.
3
Акуратно попатраєте ляща , позбавивши його від нутрощів, але не счищайте луску. Промийте рибу під проточною водою, щоб змити можливу кров і жовч.
4
Посоліть рибу з зовнішньої і внутрішньої сторін, можна злегка змастити її рідким димом і посипати чорним перцем. Рідкий дим продається в багатьох великих магазинах, але і без нього риба вийде не менш ароматною. У такому вигляді бажано витримати тушку протягом 5 годин, щоб вона добре засолити, після чого протерти її папером, який видалить надлишки вологи.
5
Покладіть тушку риби на решітку, яку занурте в коптильню. Так лящ не буде стикатися з тирсою, що виключить вірогідність пригорання. Закрийте посуд кришкою і поставте на маленький вогонь. Якщо копчення здійснюється в квартирі, то необхідно включити витяжку, щоб не закоптити стіни та стеля.
Зверніть увагу
Готовність риби залежить від її розміру. Лящ вагою 1.5-2 кг буде коптитися в межах години. Ознакою достатності копчення є золотистий колір риби. Після перевірки риби на ступінь готовності кришку потрібно обов'язково закрити, інакше тирса згорять дуже швидко і страва буде зіпсовано. Занадто дрібну рибу коптити не варто, тому що велика кількість кісток не дозволить відчути смак.
Корисна порада
Лящ гарячого копчення, що отримується в результаті подібного приготування, що не буде пригорати до грат, якщо попередньо змастити її олією.