Як послабити гумку.

Еластична тасьма або нитка-гумка (так званий спандекс) дозволяють полотну збиратися в красиві збірки і фіксувати потрібну форму одягу. Без цього пошивочного матеріалу не можуть обійтися багато деталей різних моделей - пишні рукави і буфи, пояса та кокетки, куліскі і верх шкарпеток ... Якщо з якоїсь причини вам знадобиться послабити гумку , постарайтеся зробити це без шкоди одязі .
Вам знадобиться
  • - ножиці;
  • - запасна гумка;
  • - англійська шпилька;
  • - кравецькі шпильки;
  • - швейна машинка;
  • - нитка і голки;
  • - праска;
  • - гаряча вода.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб розтягнути гумку до необхідної довжини - витягнути її з отвору в подгибку одягу та підшити бракуючий еластичний ділянку. Зробити це можна вручну прямим і зворотним швом.
2
Залиште в місцях з'єднання тасьми припуски приблизно в сантиметр шириною, щоб шви не розійшлися. За допомогою англійської шпильки вставте подовжену гумку на місце.
3
Якщо еластична тасьма не проходить вільно через кулиску (як це буває на поясі спідниці, трикотажних брюках, сімейних трусах і т.п.), послабити її буде складніше. Збірки можуть складатися з декількох вузьких або одним широким гумок, причому рядки проходять по самому еластичному полотну.
4
Іноді допустимо просто підрізати фіксуючу гумку в декількох місцях. Приміром, у вас мається дитяче платтячко з короткими прісбореннимі рукавами. Якщо зборки тиснуть дитячу руку, обережно подрежьте стібки на тасьмі на рівних ділянках кінчиками маленьких ножиць. Намагайтеся не зіпсувати основне полотно вироби.
5
Коли рукав розшириться до потрібного розміру, озбройтеся ниткою і голкою і акуратно зміцните залишилися нерозрізаними стібки.
6
Інший варіант ослаблення еластичної тасьми можна рекомендувати, якщо збірка одягу складається з декількох ниток спандекса (наприклад, на носках). Розтягуйте полотно і подрезайте еластичні ниточки через кожен другий чи третій ряд.
7
Щоб подовжити прошиту посередині широку гумку , доведеться розпорювати всі старі шви і замінювати пошивочну матеріал на більш широкий. Для початку видаліть всі розрізнені старі нитки, потім покладіть нову тасьму по лініях старої подгибки і закріпіть шпильками.
8
Прокладіть машинні стібки точно по слідах старих швів. Рекомендується використовувати спеціальну рядок "стрейч" (вона більш пристосована для роботи з еластичною тасьмою), або схожий на неї зигзаг.
9
Спробуйте розтягнути тугу гумку термічним способом. Для цього змочіть ділянку одягу з тасьмою в гарячій воді, якщо це дозволяє матеріал і забарвлення полотна. Після цього проблемну зону можна відпарити, випрасувати або просто натягнути на підходящу форму і дати розтягнутої тасьмі повністю висохнути.
Зверніть увагу
Розтягуючи і послаблюючи гумку, не перестарайтеся, інакше тасьма може повністю розгубити свою еластичність і перестане нести свою головну підтримуючу функцію.
Корисна порада
Тугі гумки часто розтягують за допомогою гарячої води, причому підприємливі господині роблять це з фантазією. Наприклад, тугі шкарпетки натягуються на гарячі пляшки з широким денцем, і тасьма потихеньку послаблюється у міру охолодження скла. Еластичні застібки на сандалях і балетках розтягуються більш ординарним способом: взуття повністю змочується в гарячій воді, потім надягають товсті шкарпетки - і гумки висихають на ногах.
В в'язанні спицями існує маса різних технік, що дозволяють в'язати самі різні вироби - ажурні полотна, візерунчасті серветки, щільні светри, а також манжети та кишені.
Інструкція
1
Для в'язання кишень вам знадобиться технологія подвійної гумки, яка являє собою два полотна, пов'язаних лицьовій гладдю і мають всередині порожній кишеню. Обидва полотна з'єднані між собою складальними петлями. Навчитися в'язати подвійну гумку і закривати її зможе будь-яка в'язальниця.
2
Для початку розрахуйте кількість петель по контрольному зразку і помножте отримане число на два. Приміром, якщо полотно контрольного зразка в 10 см вміщує 20 петель, то для того щоб зв'язати подвійну гумку того ж розміру, вам буде потрібно набрати 40 петель. Використовуйте тонкі спиці, щоб подвійна гумка вийшла акуратною.
3
Перший ряд в'яжіть наступним способом: зв'яжіть одну лицьову петлю, потім зніміть одну петлю і помістіть робочу нитку попереду полотна. Послідовно в'яжіть описану комбінацію петель, поки не дійдете до кінця ряду.
4
Зв'яжіть всі інші ряди так само, як і перший, пров'язуючи лицьовій гладдю петлю, зняту в попередньому ряді. Провязав петлю зніміть, нитка розмістіть перед петлею і продовжуйте робити ті ж самі дії до самого кінця. В деяких виробах подвійна гумка в'яжеться так, що її край виявляється закритим, а сама гумка стає нероз'ємної - наприклад, так в'яжуться манжети і планки.
5
Для того щоб закрити гумку , наберіть допоміжної ниткою половину від кількості петель, які ви набирали для в'язання подвійної гумки, а потім починайте основною ниткою в'язати чергування лицьової петлі і накиду.
6
Повторюйте це чергування, поки не дійдете до кінця першого ряду. У другому ряду пров'яжіть накид лицьової в'язкою, зніміть Провязав лицьову петлю, розмістивши нитка перед петлею, а потім повторюйте ці дії до кінця ряду.
7
У третьому і подальших рядах зв'яжіть подвійну гумку по описаній вище техніці, а опісля декілька сантиметрів розпустіть набірний край з допоміжної нитки. Таким чином, ви отримаєте рівний закритий край вироби.