Як пришити широку гумку. Як пришити гумку до спідниці.

Широка еластична тасьма зазвичай застосовується при пошитті поясів спідниць, шортів, сімейних трусів і інших виробів з верхньої подгибкой-куліскою. При акуратному виконанні одяг виходить зручна і практична. Звичайна тонка гумка по мірі зносу послаблюється, і річ доводиться регулярно ремонтувати. Особливість широкої тасьми в тому, що вона міцно вшивається в подгибку верху.
Вам знадобиться
  • - широка гумка;
  • - швейна машинка;
  • - булавки;
  • - голка;
  • - крейда (змилок) ;
  • - нитка;
  • - праска.
Інструкція
1
Спробуйте зшити сімейні труси або спідницю з двох полотнищ (верхнього і заднього) на широкій резинці. При побудові викрійки передбачте цельнокроений пояс. Залиште для нього подгибку в дві ширини тасьми з припуском в 1,5 см.
2
Обробіть всі сполучні шви основного вироби, крім подгибки для майбутнього пояса-куліскі. Зробіть необхідні розрахунки: обхопіть гумкою талію і додайте близько 2 см на з'єднувальні шви.
3
Сшейте кінці широкої гумки, залишивши невеликі припуски. Кромку зрізів обробіть вручну обметочний швом. Розкладіть припуски по виворітного стороні зшитою тасьми і прикріпіть їх до верхнього і нижнього країв кількома дрібними ручними стібками.
4
Розділіть верхню подгибку одягу на шість-вісім (залежно від об'єму талії і довжини еластичної тасьми) рівних ділянок. Позначте кордону відрізків кравецьким дрібному або обмилки. Те ж саме зробіть на гумці.
5
Виконайте по верхньому необробленому зрізу вироби подгибку приблизно в сантиметр заввишки і заутюжьте її на виворітну сторону. Потім сумістите мітки на еластичною тасьмі і подгибку пояса.
6
Зафіксуйте широку гумку на полотні по виворітного стороні роботи за допомогою шпильок. При цьому тасьма повинна лежати верхньою кромкою точно по лінії підверненого краю тканини.
7
Тепер вам потрібно пристрочити широку гумку до поясу чотирма спеціальними еластичними рядками або (для більш міцної фіксації) трирядними рядками «стрейч».
8
Під час роботи на швейній машинці необхідно розтягувати робочий ділянку тасьми, щоб на готовому поясі-кулісці вийшли однакові дрібні зборки.
9
Спочатку прокладете машинну строчку по нижній частині широкої гумки, потім видаліть шпильки і поверніть пришиту тасьму всередину спільно з тканиною. Наступна строчка прокладається близько (близько 2-2,5 мм) до внутрішнього зрізу робочого полотна. Решта стібки пройдуть паралельно верхньої і нижньої рядках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DvZObbKqqOM
Зверніть увагу
При розрахунку необхідної довжини широкої гумки відразу врахуйте всі індивідуальні вимоги. Пояс повинен добре тримати виріб на талії, але не бути надто тугим. Коригувати довжину Прітачать тасьми згодом буде важко, особливо якщо використовувалася міцна строчка «стрейч».
Корисна порада
Для притачивания широкої еластичної тасьми до верхнього краю вироби можна використовувати вузьку зигзагоподібну рядок.