Як в'ялити плотву. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Плотва - одна з найбільш поширених риб сімейства коропових, яка водиться у водоймах Росії повсюдно. Її в'ялять і рідко готують яким-небудь іншим способом. Для в'ялення ця риба підходить ідеально.
Вам знадобиться
    • 1 кг плотви;
    • 150-350 г солі.
Інструкція
1
Приготуйте в'ялену плотву невеликого розміру (до 500 грамів), що не обробляючи рибу. Промийте плотву в холодній воді, дайте їй стекти, але не витирайте і не обсушуйте серветками.
2
Візьміть від 150 до 350 грамів солі на кілограм свіжої риби в залежності від того, яку солоність ви хочете отримати. Іноді в сіль додають трохи цукру для отримання більш ніжного смаку (на один кілограм риби приблизно одна чверть чайної ложки).
3
Перемішайте плотву з сіллю і складіть в широку емальований посуд (відро або діжку, ємність з нержавіючої сталі).
4
Покладіть зверху вантаж - кришку з каменем, дерев'яний круг з будь ємністю, наповненою водою. Вантаж потрібен для того, щоб риба постійно була занурена в розсіл. Залиште просолюється на одні або троє діб залежно від розміру риби.
5
Обробити крупну плотву (від 500 грамів і більше): зробіть поздовжній розріз вздовж черевця, видаліть всі нутрощі, включаючи ікру та молочко, промийте в холодній воді і набийте черевце сіллю, особливо ретельно натріть рибу близько зябер.
6
Потім укладіть рядами в емальований посуд, черевцями вгору, зверху засипте сіллю (можна не класти вантаж, накрити тільки марлею, риба буде солиться сухим способом).
7
Залиште крупну плотву просолюється на три-шість днів у прохолодному місці. Потім вимочіть просолену рибу до потрібного ступеня солоності.
8
Промийте її в холодній проточній воді, потримайте в прісній воді деякий час (іноді рибу вимочують стільки ж часу, скільки вона знаходилася в розсолі), потім знову промийте і вивісите на просушування.
9
Просмикніть шматки дроту через очниці і повісьте в тінисте, добре продувається вітром місце. Розміщуйте рибу на мотузці вільно, щоб тушки не стикалися один з одним. Відігніть зябра назовні для прискорення процесу, в черевця великої риби вставте дерев'яні палички-розпірки.
10
Вивісите рибу під вечір, щоб вона підсохла за ніч і не так сильно привертала мух. Використовуйте марлеві чохли для захисту від мух, також, можна намазати соняшниковою олією риб'ячі голови, так як це відбиває запах, який приваблює комах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n9Nry2sweY0
Хіба може бути щось краще насолоди кухлем холодного пивка з в'яленою рибкою після важкого робочого дня? Але заковика в тому, що гарне пиво можна купити завжди, а от дістати якісну в'ялену рибу в потрібний момент складно. Тому корисно навчитися в'ялити рибу самому.
Інструкція
1
Смакові гідності в'яленого ляща і тарані незаперечні, але якщо їх немає під рукою, то цілком можна в'ялити та іншу рибу. Головне, щоб вона була свіжозловлена і охолоджена, але ні в якому разі не морожена.
2
Якщо доводиться в'ялити рибу взимку, то її можна не потрошити, а тільки у великих екземплярів зробити вздовж по хребту надріз. Влітку потрібно обов'язково видалити нутрощі і зябра, бо кишки риби заповнені водною рослинністю, яка додасть гіркоту. Та й в жарку погоду є ризик того, що нутрощі протухнут.
3
Рибу через очі нанизати на шпагат за допомогою великої голки. В одній зв'язці може бути до десятка риб залежно від розміру. Натерти тушки крупною сіллю (йодовану не брати), насипати її в розрізи на спинках.
4
Солити рибу краще в бочках або нержавіючої посуді. Розсіл для риби готують з розрахунку одна частина солі на чотири частини води, сіль повинна повністю розчинитися. На дно тари налити розсіл і опустити туди зв'язки риби. Зверху покласти невеликий гніт, щоб розсіл повністю покрив рибу.
5
Через 5 діб, можна на 2 дні більше або менше, залежно від розміру риби, її вийняти, обполоснути водою і повісити в'ялитися в затінене місце. Рибини не повинні стикатися один з одним. Для захисту від мух можна обмотати марлею.
6
В'ялена риба буде готова приблизно через 6 тижнів, дрібна подвяліть швидше. Зберігати рибу потрібно в полотняних мішках у прохолодному місці.