Як стиснути розмір картинки.

Сучасні цифрові фотоапарати створюють фотографії з дозволом, значно переважаючим можливості відображення моніторів і великою вагою файлів. Розміщення таких фотографій в блогах, форумах або соціальних мережах може створити незручності користувачам, які не мають швидкого інтернету. Тому перед цим стоїть зменшити розмір фотографій.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма для обробки зображень.
Інструкція
1
Щоб стиснути розмір картинки скористайтеся програмою для обробки зображень. Наприклад, Photoshop або його безкоштовні аналоги. Запустіть програму і відкрийте потрібну картинку.
2
Якщо зображення велике і вам потрібно зменшити його розмір , спочатку виконайте цю операцію. Так зменшене зображення вийде більш якісним. У програмі Photoshop розкрийте меню «Зображення» і виберіть пункт «Розмір зображення».
3
На екрані з'явиться вікно, в якому задайте відповідний розмір зображення в полях «Ширина» та «Висота». Натисніть кнопку OK. Розмір зображення зміниться до заданого.
4
Визначтеся, як ви хочете стиснути картинку - без втрати якості або якістю можна пожертвувати в певних межах. Стиснення з втратою частини інформації в зображенні дозволяє отримати файл найменшого розмір а, але на зображенні з'являться артефакти і розмиття контурів. Наскільки вони будуть помітні - залежить від ступеня стиснення. Якщо вам потрібно зберегти картинку без втрати якості використовуйте формат png. Якщо якістю можна пожертвувати, щоб отримати найменший розмір - виберіть формат jpeg.
5
Збережіть файл в потрібному форматі. Для цього клікніть по пункту «Зберегти як», розташованому в меню «Файл». Або натисніть клавіші Ctrl + Shift + S.
6
У вікні вкажіть потрібний формат файлу, вибравши його у випадаючому списку «Тип файлів». Якщо потрібно, змініть саме ім'я файлу. Натисніть кнопку «Зберегти».
7
Якщо ви вибрали формат png, то перед збереженням файлу з'явиться діалогове вікно, в якому потрібно вказати чи потрібне зберігати зображення Чергувати. Чергувати означає, що картинка відобразиться в браузері до повного завантаження, але в поганій якості, а як тільки завантажиться остаточно - відобразиться повністю. Збереження зображення Чергувати збільшує розмір файлу. Тому якщо ви стискаєте картинку для інтернету - виберіть пункт «Чергувати». А для простого збереження на диску виберіть пункт «Зняти виділення», щоб картинка займала менше дискового простору.
8
Якщо ви стискаєте зображення у форматі jpeg, вам буде потрібно вказати ступінь стиснення в момент збереження. У Photoshop ступінь стиснення задається параметром «Якість». Чим вище значення параметра «Якість», тим більше розмір файлу і тим менше артефактів на зображенні. Щоб зберегти зображення з відповідним балансом якості та розмір а - встановіть галочку для поля «Перегляд».
9
У вікні параметрів збереження відобразиться попередній вигляд картинки і розмір файлу із заданим ступенем стиснення. Переміщаючи повзунок в полі «Параметри зображення» між значеннями «маленький файл» і «великий файл» - підберіть оптимальне співвідношення і натисніть кнопку OK.