Як фотографувати море.

Далеко не кожному початківцю фотографу вдається зафіксувати на знімку море таким, яке воно постає перед неозброєним оком. Знання особливостей зйомки водної гладі допоможе отримати на фотографії бажаний результат.
Інструкція
1
Принцип зйомки моря в чому схожий з фотографуванням земних просторів: окрім самого пейзажу потрібно вибрати об'єкт, який би приваблював до себе увагу, в іншому випадку знімок вийде нудним. Знайдіть скелю і помістіть її на передній план композиції, або сфокусуйте фотокамеру на поверхні води і берегової лінії таким чином, щоб на задньому плані виявився корабель.
2
Але не тільки судна, скелі, каміння та заплави між ними можуть стати привабливими об'єктами при зйомці моря. Варто підійти трохи ближче до моря або навіть увійти до нього, і перед вами відкриється неймовірне безліч деталей, здатних повністю перетворити фотографію берегової смуги.
3
Колір моря повністю залежить від неба. Так, при ясному небі і сонце, висхідному в зеніт, море буде блакитного кольору, а хмари перед грозою здатні забарвити воду в насичений яскраво-зелений колір. На заході, коли сонце спускається нижче, колір моря хоча і буде темним, майже чорним, зате на поверхні води ви зможете зберегти яскраві блискітки світловий доріжки.
4
Якщо ви вибрали денні години для зйомки, будьте готові до того, що вибрати правильну експозицію буде досить складно. Справа в тому, що пісок на березі під яскравими сонячними променями являє собою фактично відбивач, і якщо визначати експозицію по ньому, то всі інші деталі фотографії будуть «недодержання». Якщо ж ви оберете за орієнтир море або небо, поверхня берегової лінії буде через «перетримки» стерта на знімку.
5
У міру наближення заходу задача буде спрощуватися, оскільки промені сонця будуть падати на пісок під гострим кутом. Але і в цей момент вибір експозиції вимагає до себе пильної уваги. Висока здатність піску і морської гладі відбивати світло призводять до того, що єкспонометр буде вказувати експозицію менше тієї, яку можна припустити при зйомці земної поверхні при аналогічних умовах, оскільки як трава, так і земля поглинають світло.