Як відремонтувати зливний бачок унітазу. Як відремонтувати механізм зливного бачка унітазу.

На жаль, будь-яка сантехніка періодично виходить з ладу. Однак для усунення деяких поломок зовсім не обов'язково вдаватися до послуг професійних слюсарів-сантехніків. Більшість несправностей зливного бачка унітазу можуть бути усунені самостійно.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - молоток;
  • - жорстка щітка;
  • - силіконова змазка.
Інструкція
1
Перед початком ремонту необхідно перекрити воду в стояку. Зніміть кришку зливного бачка. Звертатися з цією деталлю слід дуже акуратно т.к. кришки продаються тільки в комплекті з унітазом.
2
Визначте вид поломки. Деякі види пошкоджень можна виправити навіть не розбираючи бачок. Однією з найпоширеніших проблем є надходження занадто маленького або, навпаки, занадто великої кількості води в зливний бачок. Вирішити її можна, відрегулювати поплавковий важіль. Злегка зігніть дріт, яка утримує поплавок, вгору або в низ, залежно від бажаного результату. При необхідності можна замінити важіль, зробивши новий з товстого дроту.
3
Іншою поширеною проблемою є ситуація, коли вода постійно тече з труб водопостачання в зливний бачок, що не наповнюючи його. Перевірте положення поплавця унітазу . Якщо він перекошений і лежить на дні - просто поворушіть його рукою в різні боки. Поправте запірний кланан. Якщо проблема залишилася невирішеною - доведеться розбирати бачок.
4
Злийте воду з бачка. Від'єднайте поплавець унітазу від підвідного вентиля. Для цього відкрутіть гайку, фіксуючу змивну трубу, за допомогою гайкового ключа. Послабте гайку сифона, що знаходиться в підставі бачка. Якщо зробити це з першого разу не виходить, постарайтеся послабити накидну гайку, злегка постукавши по ній молотком. Вийміть сифон.
5
Ретельно очистіть всі деталі від бруду і вапна за допомогою жорсткої щітки. Промийте проточною водою. Використовувати чистячі порошки не рекомендується.
6
Уважно огляньте поплавок. Якщо його герметичність порушена і всередину конструкції заливається вода, то поплавець підлягає заміні. Для екстреного ремонту можна вдатися до маленьких хитрощів. Вилийте воду з поплавця і герметично упакуйте його в поліетиленовий пакет. Закріпіть пакет на поплавковому важелі.
7
Огляньте мембрану сифона. Якщо мембрана пошкоджена, то вода буде постійно литися з бачка в унітаз. При необхідності замініть прокладку.
8
Ретельно обробіть різьбові з'єднання силіконовою змазкою. Зберіть бачок у зворотній послідовності. Увімкніть подачу води і переконайтеся в працездатності сантехніки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DJLteVfN04E
Як стверджує статистика, людина в середньому відвідує туалет 2500 разів в році. Тому не дивно, що така річ, як бачок унітазу, може несподівано поламатися. І як завжди, відбувається це в самий невідповідний момент. Не варто відразу впадати в паніку або викликати сантехніка, спробуйте спочатку відремонтувати бачок унітазу власними силами.
Інструкція
1
Для початку загляньте в зливний бачок. Піднявши кришку, ознайомтеся з його пристроєм. Під водою, на самому дні, знаходиться заглушка, яка відкриває доступ води при зливі в унітаз. Злийте воду і подивіться, як працює цей клапан. Можливо, що проблема саме в ньому.
2
Перевірте, чи повністю закритий клапан. Якщо заглушка закриває клапан не повністю, то з'ясуєте, що заважає цьому. Стрижень або ланцюг, які витягають заглушку, можуть бути зігнуті, перекручені або зачеплені за що-небудь. Сама заглушка, яка може бути виконана у вигляді кульки, можливо пошкоджена або зруйнована корозією. Це, як правило, перешкоджає повної герметизації. В даному випадку деталь вимагає заміни.
3
Буває так, що клапан повністю закривається, проте вода все одно продовжує текти. У цьому випадку необхідно знизити рівень поплавка. Як правило, поплавок зроблений з пластмаси у вигляді закритої ємності. Він рухається вгору і вниз разом з рівнем води в бачку. Знайдіть свій поплавок. Справа в тому, що знизивши рівень поплавця, ви знизите рівень води в бачку, і вона не буде підніматися вище запобіжного механізму. Врахуйте, що якщо рівень води в трубі занадто високий, то вода переливається через трубу в унітаз.
4
Як знизити рівень поплавця? Якщо поплавець виконаний у вигляді ємності, то стисніть металеву штангу (він прикріплений до неї), опустивши її вниз таким чином, щоб вона була нижче рівня води. Якщо поплавець виконаний у вигляді кульки, то затягніть гвинт, розташований на кінці штанги або зігніть штангу вниз.
5
Проведіть пробний слив, випробувавши новий рівень води. Якщо раніше він піднімається вище переливної труби, то зменшите його небагато, якщо ж опускається дуже низько, то піднімайте поплавок до тих пір, поки рівень не буде оптимальним. Врахуйте, що оптимальний рівень води в зливному бачку повинен бути на 2-3 сантиметри нижче краю переливної труби.
Зверніть увагу
Перш ніж міняти пошкоджені деталі, не забудьте перекрити доступ води в стояку.