Як відбити стару плитку.

Купити декоративний кахель і облицювати їм стіни - це класичний варіант при ремонті ванної кімнати або кухні. Перед тим як укласти на стіну нову кахельну плитку , потрібно відбити стару. Як правильно це зробити?
Вам знадобиться
  • - рукавички;
  • - окуляри для захисту очей;
  • - респіратор;
  • - молоток;
  • - зубило і долото ;
  • - перфоратор;
  • - плівка з поліетилену;
  • - ковдру.
Інструкція
1
Підготуйте місце, де ви будете працювати. Накрийте підлогу плівкою з поліетилену. Раковину, унітаз і інші предмети, що б'ються укутайте старою ковдрою. Цим ви убезпечите простір від осколків старої плитки, а після завершення робіт вам треба буде тільки згорнути плівку і викинути осколки.
2
Одягніть захисні окуляри. Руки краще захистити за допомогою рукавичок. Щоб в дихальні шляхи не потрапила пил, використовуйте респіратор. Якщо ні респіратора, зробіть маску з марлі і тонкого шару вати.
3
Приступайте до відбивання плитки. Починайте з самого верхнього ряду і поступово спускайтеся вниз. Відокремлюйте плитку від стіни, використовуючи долото і зубило. Знімайте плитки по черзі, обережно підчіплюючи за краї. Якщо у вас не виходить відокремити плитку , її треба розбити. Вдарте молотком, але не дуже сильно. Плитка повинна розколотися на кілька частин. Акуратно видаліть їх і приступайте до обробки наступної ділянки.
4
Після видалення плитки ви повинні добре очистити стіну від старого розчину. Робіть це, працюючи долотом. Очищайте ретельно, щоб стіна стала рівною - від цього залежить, як буде виглядати нова плитка. На стіні не повинно залишитися навіть маленьких шматочків розчину - це може перешкодити при кріпленні нового кахлю.
5
Обережно згорніть плівку разом з осколками старої плитки. Зніміть ковдру з вкутаних предметів. Ваша стіна готова до укладання нового кахлю.
Зверніть увагу
Не думайте, що відбити стару плитку дуже просто. Це - трудомісткий процес, який може зайняти кілька годин. Однак і лякатися не варто: якщо ви будете робити все акуратно, то проблем не виникне.
Корисна порада
Якщо вам не вдається відбити плитку долотом і зубилом, ви можете використовувати перфоратор. Будьте обережні - при неакуратному використанні ви можете пошкодити поверхню, що ускладнить подальшу роботу.