Як подолати соціофобію. Як не боятися людей.

Багато людей відчувають страх і занепокоєння, і це не заважає їм жити і працювати. Але іноді страх стає настільки сильним, що змушує вас уникати спілкування. Такий стан психіки називається соціофобією і є розладом, яке не слід залишати без уваги.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ви страждаєте фобією, але враховуйте, що мова йде про патології, а не про інтуїтивний страху, який часто допомагає вижити. Найпоширенішими фобіями є: страх висоти, мостів, літаків, деяких тварин. Хтось боїться комах, крові, людей іншої національності, а також самотності, бідності і т.д.
2
Основною причиною социофобии є страх невдачі. Людина, що страждають подібним розладом, боїться бути зганьбленим в суспільстві, осміяним чи приниженим. Йому здається, що на нього всі звертають увагу, він відчуває невпевненість у своїх діях і безпричинний сором. Вкрай низька самооцінка тільки сприяє такій поведінці.
3
Фізично соціофобія проявляється підвищеною частотою серцебиття або аритмією, відчуттям важкості в м'язах і в деяких органах. Крім того, можлива підвищена пітливість, нервовий рум'янець, тремтіння рук, збентеження.
4
Згадайте дитинство та обставини придбаного страху, Можливо, ви тільки здивуєтеся, як ви могли так думати тоді. Часто буває так, що коріння фобій знаходяться в перенесених психологічних травмах ще в юному віці. Зазвичай погляд дитини відрізняється від погляду дорослої людини на одну і ту ж ситуацію. Дитині все здається великим і він може подумати, що ніколи не зможе впоратися з цим.
5
Зверніть увагу на те, що одним із дієвих засобів лікування подібних фобій є гіпноз, самогіпноз, поведінкова терапія, інші методи. Вони дозволяють з'ясувати причину социофобии і з часом усунути її.
6
Використовуйте досвід лікарів-фахівців. Викорінювати социофобии, звичайно, краще під їх наглядом. Але якщо з якихось причин ви хочете самостійно позбавитися від страху спілкування, використовуючи прийоми гіпнозу, то обов'язково вселите собі, що зможете легко вийти з трансу в потрібний момент. Це дуже важливо в тому випадку, якщо ви, займаючись, багаторазово відчуваєте негативні прояви фобій у подіях вашого життя, але при цьому не справляєтеся з емоціями і травмуєте психіку.
7
Досліджуючи фобію, усвідомте, чого вона вас позбавляє. Потім виберете метод, за допомогою якого ви будете від неї позбавлятися. Наприклад, метод спогадів по асоціації дозволить зрозуміти, коли і як виникла ваша фобія. Як тільки ви розберетеся з її витоком, можливо, вам стануть зрозумілі причини ваших необгрунтованих страхів і тривог, які часто бувають супутниками подібних станів. Однак це зовсім не означає, що ви назавжди позбавитеся від страху, який був пов'язаний з фобією. Але можна з усією впевненістю зробити висновок, що ви зможете управляти цим страхом і діяти незалежно від нього.