Як намалювати море фарбами. Як правильно змішувати гуаш.

Художники стверджують, що в природі не існує чистих кольорів. Тому для більшої реалістичності фарби слід змішувати до отримання максимального збігу відтінків. Море намалювати з натури складно навіть досвідченим художникам, однак при певній вправності і терпінні навіть дилетант живопису може впоратися з цим завданням.
Вам знадобиться
  • - папір для акварелі, гуаші, темпери і полотно чи картон для масла
  • - набір фарб (акварель, гуаш, темпера, олія)
  • - стакан для чистої води
  • - палітра
  • - кисті: тонка, широка з м'якого ворсу для акварелі, гуаші та темпери і з жорсткого для масла
  • - олівець для паперу чи вугілля для полотна
  • - мольберт (для малювання на натурі)
Інструкція
1
Вивчіть пейзаж в тому випадку, якщо ви пишете з натури. Виберіть оптимальне місце для розташування мольберта. Світло не повинен падати на лист або полотно і засліплювати художника. Краще всього поставити мольберт так, щоб сонце було з лівого боку.
2
Нанесіть на лист схематичний олівцем ескіз. Цю роботу слід починати з нанесення лінії горизонту. Позначте, де на малюнку буде починатися море. Нанесіть на малюнок всі інші елементи пейзажу: лінію берега, човен, скелі та ін.
3
Змочіть кисті і переконайтеся, що на них не залишилося фарб. Якщо ви використовуєте масло, то замість води слід використовувати невелику кількість розчинника. Зверніть увагу на кольори моря. Постарайтеся уловити самий темний відтінок, і найсвітліший (як правило, це відблиски на поверхні води від сонця). Якщо ви пишете море не з натури, то слід пам'ятати, що морська гладь рідко має сині відтінки. У смузі Росії за винятком тропічного поясу, в море переважає зелений відтінок. Живописці запевняють, що в написанні морських пейзажів не потрібно відмовляти від незвичайних для цих цілей кольорів: червоного, жовтого і навіть фіолетового. Вся складність написання моря полягає в тому, що водна гладь має масу відблисків, які утворюються від відображення сонячного світла.
4
Візьміть палітру і змішайте кольору для отримання самого світлого відтінку в тому випадку, якщо ви працюєте з аквареллю і темперою. Малювання гуашеві фарби слід починати з нанесення найтемніших відтінків. Якщо професійної палітри під рукою не виявилося, то замість неї можна використовувати лист картону або пластикову поверхню нейтрального кольору. Візьміть тонку кисть і нанесіть отриманий відтінок на папір. Таким же чином змішуйте кольору до тих пір, поки не отримаєте всю відтіночним гамму оригіналу. У живописців-реалістів існує правило - не змішувати більше 3-х кольорів одночасно, в іншому випадку колір вийде брудним.