Як переробити блок живлення. переробка з бп комп'ютера.

Непрацюючий комп'ютерний блок харчування можна переробити для використання в інших конструкціях. Прикладом може служити переробка блок а в такий, який можна брати з собою в поїздки для харчування трансиверів.
Вам знадобиться
  • - блок живлення.
Інструкція
1
Розберіть корпус блок а харчування, відключіть вентилятор. Потім відпаяти дріт від плати, який йде до розетки на корпусі. Потім приберіть перемикач 110/220В, відпаяти від нього дроти. Зніміть плату з корпусу. Підпаяйте до майданчиків плати вилку з шнуром. Переконайтеся, що плата звільнена від корпусу. Покладіть її на діелектричну поверхню.
2
Знайдіть резистор R66, який йде від виведення 1 МС SG6105, на другий висновок Підпаяйте резистор опором 330 Ом на корпус. За допомогою цього ви симітіруете постійно натиснуту кнопку, призначену для включення комп'ютера, щоб переробити БЖ для інших потреб.
3
Підключіть навантаження. Використовуйте для цього лампочку 12В на вихід блок а, увімкніть його в мережу. Перевірте з її допомогою працездатність пристрою. Потім перевірте напругу на лампочці тестером. Вимкніть блок від мережі, перережьте доріжку, яка йде від виведення SQ6105, його з'єднайте з 20 виводом за допомогою перемички або резистора. Використовуйте резистори мінімальною потужністю 0,125 Вт або менше. Увімкніть блок харчування в мережу - лампочка повинна загорітися.
4
Вимкніть блок від мережі, перережьте доріжку біля виведення 2 і припаяйте два резистора від 2 виведення на корпус, а також 1,5 кОм на двадцятий висновок. Увімкніть блок в мережу; якщо він не включився, підберіть резистори більш точно. На виході ви повинні отримати 2 +3,3. Вимкніть блок , Випаяти зайві деталі. Скористайтеся цією схемою для переробки блок а.
5
Замініть елементи С20, С21 на 1500 мкФ на 16 вольт. Все діодні збірки, які ви Випаяв, прикрутите до радіатора. Все аноди з'єднайте разом за допомогою товстого червоного проводу. Катоди підключіть до 8 і 9 висновку. Відпаяти зайві дроти від плати. Залиште всі червоні дроти, скрутіть їх в один провід, стільки ж візьміть чорних проводів. Підключіть до виходу блок а лампочку і включіть його в мережу. Виміряйте напругу на ній, регулюйте VR1 до потрібного значення.
Зверніть увагу
В процесі переробки ви можете потрапити під високу напругу або спалити блок живлення, тому переконайтеся, що у вас є відповідна кваліфікація для проведення таких робіт.
Комп'ютерний блок живлення можна пристосувати і для використання спільно з іншими електронними приладами. Щоб їм було зручніше користуватися в якості лабораторного, його доцільно переробити.
Вам знадобиться
  • - блок живлення;
  • - електролобзик;
  • - паяльник;
  • - дриль;
  • - гнізда;
  • - тумблери;
  • - лампочки і патрони до них;
  • - запобіжники і тримачі для них;
  • - затискачі.
Інструкція
1
Виріжте з міцного ізоляційного матеріалу (наприклад, текстоліту або оргскла) панель розмірами приблизно 20 на 20 сантиметрів. Просвердлите в ній отвори для кріплення до корпусу, установки вихідних затискачів, тумблера включення, патронів для лампочок, а також власників запобіжників для 3,3-вольтів виходів (вони не обладнані захистом від короткого замикання). Діаметри отворів залежать від того, які деталі є у вас під рукою.
2
Обесточьте блок живлення. Від проводів, що виходять з блоку живлення, відріжте роз'єми. Укрутіть тумблер в призначене для нього отвір. Підпаяйте до одного висновку будь-який з його контактних груп зелений провід, а до іншого висновку тієї ж контактної групи - чорний. Тепер укрутіть патрон для лампочки. В нього вставте лампочку, розраховану на напругу в 6,3 В і струм в 0,22 А. Один висновок патрона Підпаяйте до того висновку тумблера, до якого підключений чорний провід, а до іншого висновку того ж патрона - будь-який з червоний проводів. Лампочка буде не тільки индицировать включений стан лабораторного блоку, але і навантажувати 5-вольта вихід. Без цього при відсутності навантаження напруга на всіх інших висновках виявиться трохи завищеними. Другу лампочку, призначену для індикації чергового живлення, увімкніть між бузковим проводом і тим висновком тумблера, який підключений до чорного проводу.
3
Тепер розташуйте на передній панелі ряди вихідних затискачів: перший ряд - по числу жовтих проводів, другий - по числу залишилися червоний, третій - по числу помаранчевих, четвертий - по числу залишилися чорних. Під цими рядами помістіть єдиний затиск для синього дроти. До кожного з затискачів припаяйте по одному дроту відповідного кольору. Чи не підпоюють поки лише помаранчеві дроти. Підпишіть ряди так: +12 В, +5 В, +3,3 В, загальний. Поруч з єдиним гніздом, приєднаним до синього проводу, напишіть -12 В.
4
Тепер встановіть тримачі запобіжників по числу помаранчевих проводів. Затискачі на +3,3 В приєднаєте до цих проводах не напряму, а через тримачі. У кожний з останніх встановіть по запобіжнику на 5 А.
5
Закріпіть панель на блоці живлення з таким розрахунком, щоб при цьому не виявилося закрито жодне з вентиляційних отворів. Вимкніть тумблер і вимикач на самому блоці. Подайте на вхід джерела мережеве напруга (обов'язково використовуйте розетку і шнур із заземленням). Увімкніть вимикач на самому блоці - засвітиться лампочка чергового режиму. Увімкніть тумблер, і засвітиться лампочка, индицируют робочий режим. Навантажуючи блок, не перевищуйте сумарні струми, вказані на наявної на його корпусі наклейці, а також загальну вихідну потужність приладу. Ток, що знімається з кожного проводу окремо, не повинен перевищувати 5 А.
Зверніть увагу
Дотримуйтеся обережності при користуванні інструментом. Чи не працюйте під напругою. Незважаючи на наявність захисту, не перевантажуйте виходи блоку. Не вмикайте блок без заземлення.