Як почистити кулер. Як зняти блок живлення комп'ютера.

При використанні комп'ютера відбувається його частковий знос, це вже не секрет для багатьох. Настає такий момент, коли звичний звук вентиляторів системного блоку починає наростати, перетворюючись на легкий гул. Це говорить про те, що необхідно очищати кулер , т.к. верстви пилу додають більше навантаження при його розкручуванні. Власне, цей гул йде від збільшення навантаження на кулер .
Вам знадобиться
  • Викрутка «+», ватні тампони, машинне масло.
Інструкція
1
В надрах системного блоку здавна було 2 вентилятора: в блоці живлення і на процесорі. Потім стандартну комплектацію стали доповнювати вентилятором для жорстких дисків. Зовсім недавно відеокарти також стали постачати вентиляторами. Для початку нам необхідно розібрати системний блок: поверніть блок до себе тильною стороною і за допомогою викрутки «+» розкрутіть 2 гвинта. Бічну кришку притисніть і посуньте вперед.
2
Тепер нам необхідно дізнатися, який з кулер ов дає характерний звук, тобто максимально засмічений. Для цього включіть комп'ютер і з відкритою кришкою системного блоку прислухайтеся до гудіння вентиляторів. Визначивши шуканий елемент системи, вимкніть комп'ютер і обесточьте його. Найчастіше швидкому засмічення схильні моторчики відеокарт. Розглянемо приклад очищення вентилятора саме на відеокарті.
3
Отсоедините відеокарту від материнської плати. Як правило, відеокарта знаходиться ближче інших до процесора і кріпиться на додаткову засувку. Акуратно вивільните відеокарту і оцініть ступінь її засміченості. Швидше за все, те, що ви побачите можна описати словами: «тут не ступала нога людини».
4
Скористайтеся пилососом для того, щоб прибрати грубу пил. Робіть це, не знімаючи кулер а з відеокарти. Як тільки ваш кулер закрутиться - справу зроблено.
5
Тепер необхідно від'єднати кулер від відеокарти. Для цього скористайтеся часовий викруткою або гострим кухонним ножем. Розкрутіть 4 маленьких гвинта, які знаходяться в кутах вентилятора. Від'єднайте кабель живлення вентилятора.
6
Після того, як ви зняли кулер , виконайте операцію очищення пилососом ще раз. Скористайтеся ватним тампоном для очищення лопатей вентилятора. Також протріть цим тампоном всі контакти відеокарти.
7
Підсумковим кроком очищення кулер а вашої відеокарти буде змазування моторчика. На вентиляторі мається кругла наклейка, під нею завжди ховають нутрощі: вісь вентилятора і підшипник. Капніть крапельку машинного масла і прикріпіть гурток з клейкою папери назад. Збірку всього, що розібрали, виробляють у зворотній послідовності. Також скористайтеся моментом і пропилесосьте всі складові комп'ютера.