Що таке сонце.

В телескоп на Сонце не подивитися, можна зіпсувати очі або зовсім осліпнути. Полум'я і бурхлива енергія, міць і лють - ось складові цієї зірки. Але дає вона людям тепло і світло, без яких не було б життя на планеті Земля.
Інструкція
1
Сонце - найбільша зірка нашої галактики. І це незважаючи на те, що Сонце носить «звання» Жовтого карлика. Діаметр цієї зірки 1400000 км, що приблизно дорівнює 109 діаметрам Землі, а діаметр надвелетенської зірки Бетельгейзе в 850 разів більше діаметра Сонця. Втім, навіть Бетельгейзе далеко не найбільша зірка у Всесвіті. Відстань між Сонце м і Землею 150 млн. Км або 93 млн. Миль. Сонячне світло долає цей величезний проміжок всього за вісім хвилин.
2
Незважаючи на свої маленькі розміри, Сонце має температуру поверхні 6000 градусів за Цельсієм або 10800 градусів за Фаренгейтом, а в самому центрі зірки температура дорівнює приблизно 15-18 млн. Градусів за Цельсієм. Сонце складається з водню і гелію, але через таких високих температур ці речовини знаходяться в стані плазми. Ця зірка виробляє 3000.000.0000.000 мегават енергії. Велика частина цієї величезної сили і потужності просто розсіюється в космосі.
3
Але деяка її частина служить Землі як джерело світла і тепла. Енергія викидається в космос внаслідок постійних і потужних вибухів на поверхні Сонця. В результаті виникає радіація, яка доходить до нас вже в вигляді електромагнітних хвиль. Ці вибухи трапляються через термоядерного синтезу, що відбувається всередині ядра зірки, яке приблизно в 10 разів щільніше свинцю і є ідеальним місцем для такого синтезу. Атоми водню так сильно стискаються, що утворюється гелій.
4
Через потужний зіткнення протонів утворилася енергія виділяється у вигляді вибуху і долітає до Землі у вигляді фотонів. Але в різні пори року й час доби світло і тепло розподіляються по планеті нерівномірно. Коли одна сторона Землі звернена до Сонця, на ній настає день. Планета обертається навколо своєї осі, і день змінюється вночі, а ніч днем. Приблизно за таким же принципом змінюються пори року, тільки в цьому випадку все залежить від нахилу Землі по відношенню до Сонця.
Всьому існуючому отмерен свій термін, це стосується також і зірок. У тому числі і такого світила, як Сонце, завдяки якому можливе життя на планеті Земля. І дата настання кінця цікавить багатьох людей.
Порівняно з іншими зірками Сонце виглядає досить скромно, ставлячись до класу так званих жовтих карликів. Температура її поверхні біля 6000оС. Такі зірки (спектрального класу G) живуть близько 9-10 мільярдів років, поки водень, що міститься в них, переробляється в гелій. Коли запаси водню вичерпуються, настає останній етап їхнього життя. Зірка починає швидко охолоджуватися, температура її поверхні падає приблизно до 3000оС, що відповідає червоним зіркам, які належать до спектрального класу М. Одночасно її габаритні розміри різко збільшуються. Зірка як би розпухає, стаючи набагато більше, часом у кілька сотень раз.Астрономам відомі багато зірки, які за класифікацією відносяться до червоних гігантам. Наприклад, зірка Бетельгейзе в красивому сузір'ї Оріона по діаметру майже в 500 разів більше нашого Сонця! Приблизно такі ж розміри у червоного гіганта на ім'я Антарес - найяскравішої зірки в сузір'ї Скорпіона. Виявися раптово якась із цих зірок на місці Сонця, життя на Землі миттєво припинилася б. Оскільки їх зовнішня межа проходила б далі орбіти нашої планети.Уви, саме така доля, швидше за все, і очікує Землю. Адже астрономічні спостереження та фізико-математичні розрахунки свідчать, що з дуже великою часткою ймовірності наше Сонце в кінці свого життєвого шляху стане червоним гігантом. І вже не важливо, поглине воно тоді Землю або тільки виявиться досить близько від неї. Навіть у другому випадку температура на поверхні Землі підвищиться настільки, що біологічне життя стане невозможной.Утешеніем може послужити те, що подібна катастрофа трапиться ще дуже нескоро. За розрахунками астрофізиків Сонце існує близько 5 мільярдів років. Тобто воно знаходиться в розквіті своїх сил, досягнувши лише половини життєвого шляху. До прийдешнього катаклізму ще пройде не менше 4 мільярдів років. Так що поки жителям Землі можна не турбуватися. А в далекому майбутньому, якщо міжзоряні подорожі стануть буденною справою, напевно, вдасться підшукати іншу планету, придатну для життя, і вже на ній почати нову земну цивілізацію.