Як запобігти виникненню пожежі.

«Пожежа чорнилом не заллєш». Мудрі рядки російського прислів'я підтверджують: паперові приписи з техніки пожежної безпеки не врятують від біди без готовності їх виконувати. Мало прочитати про вимоги пожежних. Цим вимогам необхідно неухильно слідувати і тим самим попереджувати можливі загоряння.
Інструкція
1
Не користуйтесь в квартирах, будинках і службових приміщеннях несправними розетками, вимикачами, пошкодженими електропроводами та іншими електроприладами з дефектами. Чи не обгортати електричні лампочки, світильники папером або клаптями тканини, не сушіть білизну на електрообігрівачах. Не використовуйте праски, електроплитки, чудо-печі та інші електронагрівальні прилади без спеціальних підставок, зроблених з негорючих матеріалів.
2
Не залишайте без контролю включені до мережі будь-які електроприлади. Не користуйтеся саморобними електронагрівальними приладами або виробами кустарного виготовлення. Не використовуйте «жучки» - некалібровані пробки-запобіжники. Чи не заклеюйте відкриті електропроводи шпалерами, не вішайте на них сторонні предмети. Не вмикайте в електромережу одночасно кілька електроприладів: це може привести до перевантажень мережі і займання електропроводів.
3
Чи не застосовуйте для розпалювання печі і каміна бензин, гас та інші горючі рідини. Чи не перегартовувати печі і не сушіть близько від них білизну. Не експлуатуйте печі, у яких відсутній підтопочних лист, в яких є дефекти: тріщини, несправна дверцята у топки. Не залишайте без нагляду розтоплені печі і не доручайте контроль за ними малолітнім дітям. Чи не висипайте незагашені золу з печей поблизу огорож і будівель.
4
Не зберігайте в житлових приміщеннях (будинках, квартирах) горючі речовини і легкозаймисті рідини. Не залишайте без нагляду їжу на газовій плиті при її приготуванні: вона може погасити газовий пальник, викликавши вибух і пожежа.
5
Не розводьте багаття на прибудинкових територіях. Не залишайте незамкненими двері і люки горищ і підвалів вашого житлового будинку. Ніколи не кидайте з балконів незагашені недопалки сигарет, цигарок і сірники.
6
Не зберігайте речі і меблі на сходових майданчиках і в коридорах загального користування, що не облаштовуйте на їх площі комори. Дбайливо ставтеся до систем протидимного захисту, до приладів пожежної сигналізації та пожежних кранів, встановленим в будівлях підвищеної поверховості (дванадцять і більше поверхів).
Зверніть увагу
Перші ознаки пожежі - горілий запах і дим, спочатку ледве помітний, потім все більш густий і їдкий. При цих ознаках телефонуйте 01.
Корисна порада
Не забувайте, що причиною пожежі можуть стати сірники в руках дітей. Тримайте їх у недоступних для них місцях. Не залишайте малолітніх дітей вдома без нагляду.