Як зберігати цемент. Як довше зберегти цемент.

Нерідко при закінченні будівельних і ремонтних робіт залишаються матеріали, які можуть бути використані в наступних сезонах. При цьому їх необхідно зуміти правильно зберегти. Один з найпотрібніших і примхливих матеріалів - цемент .
Інструкція
1
Від довготривалого зберігання цемент а, особливо розсипом, його міцність знижується, тому намагайтеся купувати цей матеріал про запас. Щорічно цемент може втрачати до 40% своєї активності. Тому при його покупці обов'язково зверніть увагу на дату виготовлення. Якщо цемент продається врозтіч, то визначити його свіжість можна таким способом: візьміть жменю цемент а в руку і стисніть його: несвіжий відразу ж перетвориться в грудку. Такий матеріал краще не купувати, користі від нього буде небагато.
2
Цемент дуже швидко поглинає вологу, що приводить його в непридатний стан майже моментально. Тому дуже важливо уберегти його від вологості. Зазвичай цемент зберігають у сухому і опалювальному приміщенні. Але може підійти для зберігання і сарай або гараж. Головне, щоб приміщення було без щілин, з щільно закриваються вікнами та дверима. В літній час допускається зберігання під відритим навісом, але необхідно стежити, щоб дощ не потрапляв на мішки.
3
Для захисту мішків з цемент ом від попадання вологи скористайтеся дерев'яним піддоном, який повинен знаходитися на узвишші близько 50 см від землі. Оскільки дерево добре віддає і вбирає вологу, не варто класти мішки з цемент ом на поверхню піддону - краще попередньо постелити під них поліетиленову плівку, руберойд або лист оцинкованого металу.
4
Якщо ви збираєтеся залишити на зберігання насипний цемент , то необхідно тримати його в щільних ящиках або в бочках. Верх ви можете укрити плівкою або щільною кришкою.
5
Також цемент можна зберігати і на відкритому повітрі. При укладанні мішків кожен шар краще розмежовувати поліетиленовою плівкою і утеплювати щільною тканиною. Так, накрийте мішки плівкою, потім тканиною і ще одним шаром поліетилену. Щоб захисний шар прилягав щільно, можна прибити його до піддону.