Як робити карти на КС.

Існує безліч геймерів CS, охочих грати не на стандартних картах, а на власних, створених своїми руками. Створювати такі карти досить просто і цьому може навчитися будь-який новачок, що має при собі необхідний пакет програм і теоретичні знання щодо їх використання.
Вам знадобиться
  • - пакет програм і редакторів.
Інструкція
1
Для початку скачайте весь необхідний набір програм і редакторів. По-перше, вам знадобиться Valve Hammer Editor - офіційний редактор карт для ігор на базі Half-Life. За допомогою саме цієї програми створюється карта. По-друге, скачайте компілятор Zoner's Halflife Tools (ZHLT) - утиліта, яка перетворює формат створеної карти, у формат, зрозумілий грі (.bsp). По-третє, впевніться у наявності на комп'ютері Expert FGD-файлу - документ, що містить інформацію про всі об'єкти на карті. Для скачування даного набору Перейдемо за наступним посиланням http://csmapper.ru/programs/index.shtml.
2
Після завантаження та установки всіх необхідних програм запустіть Valve Hammer і налаштуйте його. Відкрийте опцію Game Configuration, натисніть на кнопку Add і впишіть Counter-Strike, після чого знову ж за допомогою натиснення на Add навпроти наступних полів вкажіть необхідну інформацію (поруч з Game Data Files вказуємо halflife-cs_expert.fgd, поруч з Game Executable directory - папку з грою і т.д.) За аналогією налаштуйте опцію Build Programs в Хаммері: навпроти кожного з полів вкажіть шлях до виконавчих файлів компілятора (завдання полегшується тим, що назви файлів і полів співзвучні і ви не помилитеся у виборі).
3
Після настрйкі програми приступайте безпосередньо до самого створення карти. Інтерфейс Хаммера досить простий і інтуїтивний. Для створення cs-карти створіть куб, зробивши його з квадрата, розтягнутого у всіх проекціях. Після цього виділіть куб і застосуєте на нього яку-небудь текстуру (у правому верхньому куті). Додайте різні функціональні об'єкти: місця респауна гравців, світло і т.д. Для цього в правій частині програми виберіть категорію entities і нижче вкажіть тип об'єкта, наприклад info_player_start (респаун), і розташуйте його в задуманому місці. Не забудьте зберегти вашу карту після завершення роботи.
4
Після створення карти скомпілюйте її допомогою або самого Valve Hammer, або ZHLT. Для цього в Хаммері натисніть на File і Run, поставте прапорці навпроти Normal у всіх полях, крім поля Run Rad, в якому встановіть значення Extra, і клікайте на OK.