Як пофарбувати паперові шпалери. фарбування старих шпалер.

Нові паперові шпалери радують око приємним зовнішнім виглядом, але поступово починають тьмяніти і жовтіти. Особливо швидко це відбувається в приватних будинках, де пічне опалення. На відміну від вінілових або флізелінових шпалер, які щільні, ці не можна протирати вологою ганчірочкою - ви тільки розмажете бруд. Не варто відразу ж купувати нові, старі паперові шпалери можна пофарбувати.
Вам знадобиться
  • - водовідштовхувальне покриття;
  • - фарба;
  • - валик;
  • - широка і вузька кисть.
Інструкція
1
Відправляйтеся в магазин, який торгує будівельними матеріалами. Придбайте: фарбу, валики, водовідштовхувальне покриття і кисті. Забарвлювати паперові шпалери можна будь-якою фарбою: водоемульсійною, емалевої та іншими. Валик вибирайте із середнім ворсом, а якщо на шпалерах є рельєфний малюнок, то з довгим. Водовідштовхувальне покриття потрібно для того, щоб шпалери не промокає і не відставали від стіни. Звичайна грунтовка не здатна його замінити. Проконсультуйтеся з цього приводу з продавцем.
2
Видаліть пил і павутиння зі стін за допомогою губки або пилососа. Після цього нанесіть водовідштовхувальне покриття за допомогою валика або широкої кисті. Не забувайте про кути та інші важкодоступні місця. Зачекайте, поки засіб повністю просохне, краще не менше 24 годин. Не відкривайте вікна або кватирки, щоб не створювати протяг. При зміні температур шпалери можуть відійти від стіни.
3
Перемішайте фарбу, щоб вона вийшла однорідною. Якщо ви хочете надати їй колір, додайте колер або зверніться в магазин - вам за допомогою спеціального приладу підберуть бажаний відтінок.
4
Нанесіть перший шар фарби на підготовлені стіни. Так як валик НЕ фарбує у важкодоступних місцях, зробіть це за допомогою кисті. Другий шар наносите не раніше, ніж через 2-4 години.
5
Запросіть професійних малярів, якщо ви раніше ніколи не стикалися з такими роботами. Вони приведуть ваші стіни в повний порядок протягом декількох днів. Вартість фарбувальних робіт тримається на прийнятному рівні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pnlkSOu_ss0
Зверніть увагу
Почекайте, коли перший шар фарби висохне, щоб нанести другий. В іншому випадку колір може вийти нерівним, що буде помітно, після повного просихання покриття.
Корисна порада
Якщо у вас самі звичайні паперові шпалери, які і при нанесенні клею кривляться, то краще не офарблюйте їх. До складу водоемульсійних фарб входить рідина, яка просто зіпсує шпалери. У цьому випадку їх просто слід переклеїти.