Як побудувати каркасний будинок своїми руками.

Каркасні будинку відрізняються від блочних більшої сейсмічної стійкістю і відносною простотою побудови. Щоб побудувати каркасний будинок самому, необхідно дотримуватися певної послідовності дій.
Вам знадобиться
  • бетономішалка;
  • арматура 12 мм в діаметрі рифленого типу;
  • ламіноване ДСП;
  • цемент, пісок, щебінь, черепашка або пенобетон;
  • уровень;
  • отвес;
  • мастерок;
  • ведро;
  • лопата.
Інструкція
1
Для початку розмітьте і викопайте фундамент для каркасного будинку . Глибину фундаменту, його товщину і склад розчину визначте в залежності від типу грунту і покладених на нього навантажень. А висоту фундаменту від поверхні землі призначте, грунтуючись на середній висоті опадів і нахилі площині землі.
2
При заливці фундаменту в місцях встановлення колон залоіжте арматуру. Її можна відразу вбити в землю, щоб вона стирчала сталевими стрижнями вгору. Зверніть увагу, арматура повинна з'єднуватися з Сейсмопояс зварюванням.
3
Коли фундамент залитий і висох, зніміть опалубку і встановіть опалубні щити для заливки колон. Якщо ви будете виконувати кладку з черепашки 40х20х20, то товщина колон повинна бути не більше 40 см. Якщо ви використовуєте пінобетонний блок 25 см завтовшки або инкерманский вапняк 20 - 27 см завтовшки, то заливайте колони не ширше товщини майбутньої стіни.
4
Заливку колон виконуйте цементно-піщаною сумішшю з додаванням щебеню. Розрахуйте кількість цементу для суміші з піском. Для цього візьміть рівно одне відро піску і додайте в нього 1/3 частина цементу. Перемішайте суміш з водою і зберіть назад у відро. Якщо у вас розчин не вліз назад у відро, значить, ви додали багато цементу.
5
Після обчислення кількості цементу в піщаної суміші з'ясуйте, скільки потрібно додавати щебеню. Для цього візьміть відро щебеню і змішайте з 1/3 частиною цементно-піщаного розчину. Зберіть розчин назад у відро. Якщо у вас не влазить у відро весь розчин, значить, ви додали багато цементно-піщаної суміші. Після обчислення пропорцій розчину замішайте кілька бетономішалок суміші і залийте підготовлену опалубку.
6
Врахуйте, що колони повинні бути строго вертикальними і рівномірної товщини. Колони виливають по кутах майбутнього будинку і в місцях прорізів, по укосів. Якщо у вас стіна довжиною більше 3 м, залийте додаткові проміжні колони. Відстань між каркасним монолітом не повинно перевищувати 3 м.
7
Виконайте кладку каменю і залийте поверх стін сейсмічний пояс. Каркасний будинок готовий, приступайте до покрівельних робіт і обробці.