Як займатися гімнастикою для хребта.

До проблем з хребтом наводить багато факторів. Серед них вік, зайва вага, малорухливий спосіб життя, підняття важких речей, вагітність і пологи у жінок і пр. Думки про те, що непогано б зайнятися своїм здоров'ям, частіше приходить, коли в спину починає «стріляти». Що ж робити? Допоможе гімнастика для зміцнення м'язів спини і черевного преса.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що тільки сильні і пружні м'язи підтримують хребет у правильному положенні. Головне, займатися регулярно і без фанатизму: вправи робіть щодня хоча б по кілька хвилин, пам'ятаючи при цьому, що спина любить, коли з нею звертаються ласкаво і ніжно. Тільки в цьому випадку гімнастика дасть позитивний результат.
2
Всі вправи виконуйте в два-три підходи до 12-15 разів. Перша вправа («човник») виконуйте в вихідному положенні: лежачи на животі. Підніміть максимально вгору прямі, витягнуті руки і ноги. Голова при цьому повинна дивитися вперед. Зробіть невелику паузу (вдихніть). Опустіть руки і ноги і, торкнувшись ними підлоги, зробивши видих, знову швидко підніміть їх вгору.
3
Лежачи на спині, ноги поставте на ширину плечей, зігнувши їх в колінах. Руки тримайте вздовж тіла. Не відриваючи від підлоги плечі, підніміть таз вгору, зробивши «місток». Затримайтеся в такому положенні на секунду (вдих) і повільно повертайтеся у вихідну позицію (видих).
4
Лежачи на спині, виконайте вправу з гантелями (можна використовувати пластикові пляшки з водою). Витягніть руки з гантелями перед собою, потім злегка зігніть їх у ліктях і заведіть за голову, по можливості, торкаючись підлоги (вдих). Повертаючись у вихідне положення, зробіть видих. При виконанні вправи ноги тримайте на ширині плечей, зігнутими в колінах.
5
Встаньте, поставивши стопи паралельно один одному, на напівзігнутих ногах. Спину нахиліть під кутом до 90 градусів. Руки з гантелями або пляшками зігніть в ліктях на рівні пояса. Випряміть руки вниз, роблячи вдих. Повертайте їх у вихідну позицію, видихаючи.
Корисна порада
В робочий час намагайтеся робити маленькі перерви, розминаючись трохи хоча б щогодини. Виконуйте нескладні вправи: розгинання, нахили, махи ногами. Якщо немає такої можливості, просто пройдіться по кімнаті, вийдіть в коридор.