Як визначити, говорить людина правду чи ні. якщо співрозмовник постійно перепитує.

Люди, на жаль, дуже часто в повсякденному житті стикаються з брехнею. Але щоб визначити, каже вам людина правду чи ні, зовсім не потрібні хитрі пристосування, досить уважно поспостерігати за його мімікою, жестами, манерою розмови.
Інструкція
1
Викрити співрозмовника у брехні можна в тому випадку, коли його жести суперечать його словам. Наприклад, людина наполегливо вас в чомусь переконує, але при цьому мимоволі хитає головою - швидше за все, в цей момент він говорить не правду. Насторожити вас повинні і наступні жести: зайва жестикуляція, часте торкання під час розмови губ і носа, перемінанія з ноги на ногу, часте ворушіння пальцями. Все це є прямими свідченнями брехні.
2
Розпізнати брехня можна і по великій кількості різних фактів, які безпосередньо не відносяться до теми розмови. Наприклад, якщо ваш співрозмовник веде бесіду не по суті, заглиблюючись у безліч дрібних і непотрібних деталей, то, швидше за все, він таким чином тягне час, вирішуючи, чи варто вам говорити правду, або попросту щось не домовлялися. Однак якщо людина перериває свою розповідь, щоб внести в нього якесь уточнення, то це, навпаки, свідчить про його щирості.
3
Уважно звертайте увагу на ті протиріччя і неточності, які зустрічаються в розмові. Якщо ви сумніваєтеся в правдивості сказаного, не соромтеся задавати співрозмовнику якомога більше уточнюючих питань, або ж попросіть повторити розповідь, але тільки у зворотному порядку. Як правило, брехуни дуже швидко заплутуються в подробицях, особливо, якщо розказана історія вигадана ними на ходу.
4
Якщо ви відчуваєте, що співрозмовник вам бреше, заявите йому про це прямо. Людина, що говорить правду, відреагує на подібну заяву роздратуванням і буде дивитися вам в очі. Якщо ж людина бреше, то його реакція буде іншою: він почне відчувати збентеження і незручність, буде відвертатися і дивитися в сторону.
5
Однак не можна робити висновки про правдивість людей лише по одному з перерахованих вище ознак. Тобто, людина не обов'язково говорить вам не правду, потираючи при цьому ніс і дивлячись по сторонам. Ніс і справді може в цей момент зачесаться, а погляд убік може свідчити про його сором'язливості або зосередженості. Тому дуже важливо бачити всю картину того, що відбувається цілком, тільки сукупність усіх ознак, або їх більшість, може говорити про те, що людина може говорити вам не правду.