Як робити самому стільниці з каменю. зробити стільницю з каменю самому.

Стільниці з штучного каменю служать набагато довше, ніж ламіноване ДСП або інші матеріали. Якщо у вас є мармурова крихта або щебінка, виготовити стільницю з каменю потрібного розміру можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - скло або дзеркало, площею 65х205 см;
  • - дерев'яні бруски 20х40 мм;
  • - пластилін 200 грам;
  • - мармурова щебінка дрібного помелу;
  • - цемент М-400 і вище;
  • - термоклей або звичайний клей «Титан»;
  • - арматура рифлена 4 -6 мм;
  • - дріт в'язальні сталева;
  • - соняшникова олія.
Інструкція
1
На строго горизонтальну рівну поверхню покладіть скло або дзеркало, амальгамою вниз. Зверніть увагу, між склом і поверхнею стола не повинно бути зазорів, опуклостей або провисань. Доможіться щільного прилягання скла до поверхні.
2
Візьміть два бруска довжиною по 60 см і два бруски завдовжки по 2 м. Обробіть їх наждачним папером так, щоб вони стали гладкими і не мали задирок.
3
Прикладіть їх до скла так, щоб вийшов прямокутник з прямими кутами. Ви виготовляєте опалубку, для подальшого заливання її розчином.
4
З бруса 20х40 мм виріжте 20 однакових відрізків, довжинами по 3 - 5 см. Це упори опалубки. Приклейте їх до скла так, щоб в торець кожного бруска впиралася опалубка і не зсувалася в процесі заливки розчину. Дайте формі висохнути.
5
Поки висихає форма, підготуйте розчин для заливки. Для цього візьміть цемент і мармурову крихту і змішайте їх між собою в співвідношенні 1:10, додаючи воду. Щоб забезпечити потрібний колір, окрасьте суміш пігментами для бетону. У вас має вийти розчин по густоті нагадує сметану або рідке тісто.
6
Коли опалубка висохне, візьміть пластилін і прокладете його по периметру опалубки у внутрішній частині. Так ви формуєте кромку майбутньої стільниці з каменю. Для того щоб кромка вийшла гладкою, розрівнюйте пластилін одним скребком потрібної форми.
7
Змастіть опалубку найтоншим шаром соняшникової олії. Залийте перший шар розчину до середини висоти бруска.
8
Поки перший шар сохне, підготуйте армовану сітку. Для цього візьміть кілька рівних відрізків арматури довжиною 198 см і кілька відрізків арматури довжиною 58 см і за допомогою в'язального дроту з'єднайте їх хрест-навхрест. У вас повинна вийти сітка з осередками 50х50 мм. Покладіть цю сітку на перший залитий шар і злегка притисніть її пальцями, тільки так, щоб вона ніде не торкнулася скла і була в одній площині. Залийте другий шар розчину до самого верху опалубки і зніміть зайве шпателем.
9
Після повного висихання зніміть опалубку, переверніть саморобну кам'яну стільницю і відшліфуйте поверхню так, щоб почали виступати мармурові включення.
Стільниці зі штучного каменю завоювали свою популярність з причини безумовного зручності при використанні. Такі поверхні неможливо подряпати або залити, ні слідів, ні плям не залишиться. Їм можна надати будь-яку форму, розмір при цьому ролі не грає. Товщина, довжина, ширина, вигини - можливі всі варіації стільниці з каменю.
Вам знадобиться
  • Рідкий або листової штучний камінь, шліфувальна машинка, дриль, пила.
Інструкція
1
Штучний камінь - це спеціальний склад з полімерних смол і натуральної мармурової крихти. Він міцний, але при цьому його можна свердлити і робити необхідні вирізи. На ринку цей матеріал представлений двома видами: рідким і листовим. Використання будь-якого виду призведе вас до одного і того ж кінцевого результату, просто технології їх виготовлення абсолютно різняться.
2
Використовуйте технологію рідкого каменю, яка не має ніяких відходів. Добре при цьому мати спеціальну форму для заливки. Камінь заливається в заготовку і твердне. Вам залишається тільки дістати її і встановити на кухонні меблі. Безумовне зручність в тому, що ви будете мати стільницю цілком, без жодних стиків і швів, разом з цільної мийкою.
3
При відсутності форми зробіть з точних кресленнях заготовку з ДСП, МДФ або фанери. Добре прогрунтуйте її спеціальним складом в колір каменю. Після повного висихання зробіть товстим шаром напилення рідким каменем і після затвердіння ретельно відшліфуйте до ідеальної гладкості. Ніяких шорсткостей залишитися не повинно.
4
Для роботи з використанням технології листового каменю зробіть спочатку каркасну основу з ДСП - і потім за допомогою спеціального клею наклейте на неї листи каменю. При цьому будьте дуже уважні на стиках, щоб краї не розходилися. По цих місцях можна додатково пройти тонким шаром пломбиратора, але необов'язково. Головне, відшліфувати потім настільки, щоб шви не тільки не відчувалися під пальцями на дотик, але були невиразні і для очей.
5
Врахуйте, що стійкість рідкого і листового каменю до температури різна. Якщо цей фактор для вас принциповий, то пам'ятайте: листовий камінь стає м'яким при температурі 160оС, а рідкий втрачає свої властивості тільки після 600оС.
6
Самостійне виготовлення стільниці таїть в собі багато труднощів і перешкод. Відсутність необхідної форми, складність її виготовлення в кустарних умовах, недостатність шару напилення, поява залишкових повітряних бульбашок при заливці, можливість стерти чималий шар каменю при домашньої шліфовці - це тільки мала їх частина. Тому краще складіть доскональний креслення стільниці та закупите готову плиту необхідного розміру. За схемою випиляєте на ній необхідні отвори самостійно або попросіть зробити це для вас на виробництві.