Як зв'язати комір-манишку. манишка дитяча.

Комір-манишка - це прекрасна альтернатива звичайному шарфу. В'язати її набагато швидше і що, мабуть, найважливіше, ваша шия завжди буде закрита. На відміну від шарфа, манишка не зіб'є й не вилізе з-під верхнього одягу.
Вам знадобиться
  • - 50-100 г вовняної пряжі середньої товщини;
  • - кругові спиці № 2,5-3.
Інструкція
1
Наберіть на кругові спиці 96-100 петель. Замкніть в'язання в коло і в'яжіть гумку 1х1 або 2х2. Довжина повинна бути такою, щоб готовий комір можна було скласти удвічі.
2
Розділіть в'язання на чотири рівні частини. Крайні петлі кожної частини відзначте ниткою контрастного кольору.
3
Додавайте петлі по обидві сторони від цих петель в кожному другому ряду. Основне полотно можна в'язати будь-яким щільним візерунком. Приміром, чергуйте 4 лицьові і 1 виворітну. В'яжіть таким чином до плечей. манишки періодично приміряйте.
4
В'язання можна закінчити звичайним закриттям петель, можна надвязать зубчики або завершити ажурною в'язкою. Край обв'яжіть гачком, щоб він не загинався.
5
Ще один спосіб зв'язати комір-манишку. Виміряйте обхват шиї. Зв'яжіть зразок 10х10 сантиметрів. Розрахуйте кількість петель в одному сантиметрі. Помножте цю кількість на мірку обхвату шиї. Отриманий результат - це кількість петель для набору.
6
Наберіть цю кількість на спиці відповідного розміру і в'яжіть англійської гумкою прямокутник довжиною, рівній висоті вашої шиї, помноженої на два.
7
Складіть цей прямокутник удвічі. Зшийте швом через край. Пришийте 2 гудзики симетрично на обидві сторони. Зробіть навісну петлю з шкіряного шнурка і пришити її з одного боку, надівши на гудзик. Такий комір буде дуже теплим.
8
Якщо вам потрібно зв'язати маніжку для дитини, то слід врахувати, що діти дуже не люблять одягати речі через голову. В'яжіть її, як описано в кроках № 1-4, проте для в'язання використовуйте прямі спиці і в'яжіть НЕ вкруговую, а в прямому і зворотному напрямку.
9
Для планки наберіть петлі по зрізах посередині переду (застібка також можна розташувати і на спинці). Пров'яжіть 2 сантиметра гумкою 1х1, причому з правого боку зробіть отвори для застібки.
10
Пришийте на планку з лівого боку плоскі гудзики.
Корисна порада
манишки можна прикрасити вишивкою або намистинками.
В'язана манишка виконує таку ж роль, що і комір светра. Тільки її при бажанні можна зняти в будь-який момент і надіти під улюблену сукню з вирізом горловини або костюм. Безперечно, манишка є вдалим варіантом, коли хочеться виглядати неперевершено, не жертвуючи при цьому шиєю в прохолодну пору.
Вам знадобиться
  • - два мотка пряжі по 50 г
  • - прямі і кругові спиці №3
Інструкція
1
Берете дві нитки з двох мотків одночасно і на прямі спиці набираєте рівно 98 петель, при цьому необхідно чергувати 2 лицьові петлі з 2 виворітними. Однак вам починати треба з однієї лицьової, а далі продовжувати по вище вказаній схемі.
2
Як в першому, так і в інших 29 рядах закінчувати потрібно обов'язково однієї лицьової і однієї кромочної петлею.
3
Далі в'язати манишку потрібно за такою схемою: 1 петля кромочная, а потім реглана, за дві останні петлі до самого кінця ряду по черзі берете, і в'яжіть 10 петель лицьових і 2 реглана. Закінчуєте ряд, як і починали, тільки в зворотному порядку.
4
Зверніть увагу, щоб у вас вийшло рівно 8 ліній реглана.
5
Парні петлі реглана в'яжіть хусткової в'язкою. Такий же вузький в'яжіть 10 петель, розташованих між 4 і 5 регланом. Решта петлі реглана в'яжуться звичайної в'язкої (лицьові на лицьовій стороні, виворітні на виворітного).
6
З кожним новим поруч не забувайте додавати по ще одній петлі з двох сторін. З виворітного боку додаються петлі в'яжіть схрещеними лицьовими.
7
Наступні з 5 по 8 ряди в'яжіть точно також, тільки цього разу платочной в'язці піддаються непарні петлі реглана. Парні, в свою чергу, в'яжіть звичайної в'язкою.
8
У цих рядах також потрібно додавати по одній петлі з кожного боку, точно таким же чином.
9
Кількість рядів залежить від бажаної довжини майбутньої манишки. Коли даний виріб вже не поміщається на прямих спицях, перейдіть на кругові.
10
Починати завершувати в'язання манишки потрібно ще за 4 ряди. Ці останні ряди в'яжіть уже без додавання додаткових петель і тільки хусткової в'язкою.