Як грати на духових інструментах.

Духові інструменти отримали свою назву за способом звуковидобування: коливним тілом (тобто джерелом звуку) в них є стовп повітря. Збільшуючи або зменшуючи довжину стовпа, виконавець досягає різної висоти звуку.
Вам знадобиться
  • - духовий інструмент;
  • - методичні посібники;
  • - ноти.
Інструкція
1
Вивчіть духові інструменти в загальних рисах. Послухайте музику, яку на них грають, особливу увагу приділіть тембром інструменту. Виберіть з усього різноманіття те, на чому хочете навчитися грати.
2
Потім, виходячи з обраного інструменту, займіться пошуками педагога. Почати пошуки краще з найближчою музичної школи. Зверніться до педагога в приватному порядку і домовтеся про заняття. Навчитися самостійно вам буде набагато складніше, а грамотний фахівець, крім виконавських навичок, навчить вас основам сольфеджіо та музичної теорії.
3
Якщо пошуки в музичній школі не увінчалися успіхом, зверніться в музичний коледж або інститут, бажано також в приватному порядку. Якщо ви тільки починаєте опановувати інструментом, вступати туди вам безглуздо і занадто складно.
4
Третє джерело пошуку - сайти і форуми музикантів. Відвідувачі спеціалізованих ресурсів часто пропонують свої послуги за прийнятними цінами і готові вести заняття в зручному для вас місці, в тому числі у вас вдома. Поговоріть з викладачем і візьміть кілька пробних занять.
5
Важливу роль в виконавстві на духових інструментах грає амбушур, тобто положення губ під час гри. Для кожного інструменту цей параметр індивідуальний, в деяких випадках амбушюри на двох близьких за будовою інструментах розрізняються принципово. Це значить, що, добре граючи на одному інструменті, ви взагалі не зможете грати на іншому.
6
Дотримуйтесь інструкцій педагога. Репетируйте кожен день. На перших порах обмежте самостійні заняття 20-30 хвилинами, поступово збільшуючи їх до 2-3 годин на день. Не перевтомлюйтеся, змушуючи себе займатися цілими днями.
Зверніть увагу
Перед початком навчання відвідайте лікаря. Якщо у вас астма або захворювання дихальних шляхів, заняття на духових інструментах можуть бути вам протипоказані.