Як виміряти кут нахилу.

Кут нахилу будь-якої лінії або поверхні можна знайти, знаючи тригонометричні функції. Незалежно від того, чи треба вам розрахувати кут нахилу даху, спинки дивана, стовпа або прямої лінії на аркуші паперу, способи визначення кута будуть однакові.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - схил;
  • - інженерний калькулятор.
Інструкція
1
Щоб дізнатися кут нахилу, побудуйте прямокутний трикутник, похила лінія при цьому буде виступати в якості гіпотенузи. Для цього використовуйте схил, так як він завжди створить із землею прямий кут. Виберіть вихідну точку на вашій похилій площині або лінії і за допомогою схилу і рулетки виміряйте відстань від цієї точки до землі (або будь-який інший горизонтальній поверхні, наприклад, підлоги). Якщо немає схилу, просто візьміть вантаж і підвісьте його на мотузці. Ця відстань називається протилежний катет.
2
Потім померяйте відстань від точки, в яку уперся ваш схил, до того місця, де похила поверхня впирається в землю (підлогу). Це буде прилежащий катет. Якщо ця відстань знайти складно, замість нього знайдіть довжину похилій поверхні від вихідної точки до землі (підлоги). Це буде гіпотенуза. Так чи інакше, у вашому розпорядженні повинно виявитися як мінімум два числа - гіпотенуза і один з катетів, або два катета.
3
Якщо ви знаєте довжину гіпотенузи і довжину протилежного катета, порахуйте синус (sin), розділивши довжину катета на довжину гіпотенузи. Тепер, щоб знайти сам кут, за допомогою інженерного калькулятора знайдіть арксинус (arcsin) отриманого числа. Зверніть увагу, в калькуляторі його позначення може бути таке: sin ^ (- 1) або asin. Ви отримаєте значення кута в градусах.
4
Якщо вам відома довжина прилеглого катета і гіпотенузи, знайдіть косинус (cos), для цього розділіть довжину катета на довжину гіпотенузи. Візьміть калькулятор з кнопкою arсcos (або acos, або cos ^ -1) і порахуйте арккосинус, який і є шуканий кут нахилу в градусах.
5
Для того щоб виміряти кут нахилу при відомих катетах, знайдіть тангенс (tg). Для цього розділіть противолежащий тангенс на прилежащий. Потім з цього числа за допомогою калькулятора вирахувати arctg (він може також позначатися atan або tan ^ -1). Отримане значення і буде величиною кута в градусах.
Корисна порада
Якщо вам доводиться вимірювати кут нахилу досить часто, придбайте спеціальний прилад - кутомір.