Як в'язати з двох ниток.

Візерунки, пов'язані з двох ниток різних відтінків, на виїзних речах виглядають красиво і оригінально. Але на відміну від рельєфних і ажурних візерунків, вони вимагають більшої майстерності і вправності. Існує безліч секретів, як в'язати з двох ниток вишукану і модний одяг.
Вам знадобиться
  • - нитки двох кольорів;
  • - спиці;
  • - схема орнаменту.
Інструкція
1
Зв'яжіть горизонтальні смуги, якщо ви тільки починаєте освоювати двокольорове в'язання. Пров'яжіть необхідну кількість рядів ниткою одного кольору. Покладіть клубок в поліетиленовий конверт із застібкою.
2
Почніть в'язати ниткою іншого кольору, після виконання горизонтальної смуги приберіть клубок в пакет. Перехрестіть нитки з бічної сторони полотна, і в'яжіть наступну смугу. Чергуйте різнокольорові горизонтальні смуги, поки не вийде бажаний візерунок.
3
Щоб виконати широкі вертикальні смуги, використовуйте для кожної смуги окремий клубок. На кордоні смуг перехрещуйте нитки, стежте, щоб полотно не стягувалося і, навпаки, не розходилося. Клубки тримаєте в поліетиленовому конверті, для кожної нитки прорежьте своє отвір.
4
Жакардові візерунки в'яжіть лицьовій гладдю, залишаючи за роботою нитка іншого кольору. При вив'язування малюнка суворо дотримуйтесь обраної схемою. В результаті кропіткої роботи ваше виріб вийде більш теплим за рахунок другого шару, який утворюється вільними нитками.
5
Залишайте достатню кількість нитки і попередньо притискайте її пальцем, щоб перемички на виворітній стороні жаккардового візерунка НЕ провисали або не стягувати полотно. При необхідності додатково переплітайте вільну і робочу нитки, якщо відстань між візерунками становить понад 3 петель.
6
Вузькі вертикальні смуги і маленькі квадрати зв'яжіть аналогічно. При виконанні лицьовій гладі в'яжіть з двох ниток , чергуючи кольору і залишаючи не задіяні нитка за роботою. Виворітні ряди пров'язуйте, пропускаючи вільну нитку перед роботою.
7
Щоб зв'язати з двох ниток великі квадрати, використовуйте прийом в'язання кожного фрагмента ниткою з окремого клубка. У горизонтальному напрямку чергуйте кольору в шаховому порядку. Не забувайте переплітати нитки в кінці рядів.