Як навчитися в'язати вузли.

Здатність правильно в'язати вузли може знадобитися не тільки яхтсменам і альпіністам, але і простим обивателям в повсякденному житті. Щоб надійно приєднати трос до машини, запакувати багаж або красиво зав'язати пояс або шнурки, необхідно знати, як виконувати найпростіші вузли .
Вам знадобиться
  • - трос;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Прямий вузол застосовується при з'єднанні двох однакових по діаметру тросів. Перехрестіть троси, а кінці проведіть симетрично, зав'язавши другий вузол над першим. Щоб згодом прямий вузол було легко розв'язати, з одного кінця троса зробіть петлю.
2
Щоб навчитися в'язати вузли з тонкої синтетичної мотузки, використовуйте подвійний прямий вузол. Ходовий кінець мотузки двічі обнесіть навколо корінного. Повторіть операцію з вільними кінцями, загорнувши їх в зворотному напрямку.
3
Для зв'язування тросів різного діаметру навчитеся в'язати плоский вузол. Один кінець троса складіть петлею. Переплетіть кінці один з іншим, проводячи їх в строгій послідовності «через один під один». Слідкуйте за тим, щоб плоский вузол вийшов симетричним.
4
Вузол «Багнет» використовуйте, якщо потрібно прив'язати мотузку до якого-небудь предмету. Вільний кінець троса проведіть в кільце або обведіть навколо опори один або два рази, накладіть його на корінний кінець і виведіть через петлю наверх. Повторіть вузол в тому ж напрямку два рази, щоб його легко було розв'язати при необхідності.
5
Для фіксації троса на вертикальній перекладині навчитеся в'язати вибленочний вузол. Обнесіть вільний кінець мотузки навколо предмета, провівши трос над його корінним кінцем. Другий вузол зробіть поруч у протилежному напрямку, виведіть кінець мотузки наверх.
6
Коли потрібно зробити на кінці мотузки незатягівающуюся петлю, зав'яжіть булінь. Зробіть на корінному кінці троса малу петлю, проведіть в неї ходовий кінець, зробивши велику петлю потрібного розміру. Обнесіть вільний кінець навколо нерухомого і знову направте його в малу петлю.
7
Вузол «Зашморг» може знадобитися для кріплення буксируваних або піднімаються на висоту колод, дощок та інших предметів. Обнесіть ходовий кінець троса навколо предмета, обведіть корінний кінець і кілька разів обмотайте навколо себе. Закріпіть кінець мотузки як при зав'язуванні вузла «Багнет».