Як набирати петлі на кругові спиці.

Круговими називають пару прямих або злегка вигнутих спиць, з'єднаних нейлонової волосінню або пластикової трубочкою. З їх допомогою можна створити як пряме трикотажне полотно, таки і безшовний циліндр. Набір петель на них мало чим відрізняється від звичайних одинарних спиць.
Вам знадобиться
  • Кругові спиці, пряжа.
Інструкція
1
Відміряйте потрібну довжину нитки для початку роботи. Її можна розрахувати: на кожну петлю залежно від товщини пряжі потрібно 1-2 см. Зазначене місце заведіть за великий і вказівний пальці лівої руки. Нитка від клубка пропустіть від вказівного перед середнім і безіменним пальцями і за мізинцем. Вільним кінцем обмотайте великий палець і залиште нитку висить.
2
Складіть в правій руці кругові спиці разом. Введіть їх в петлю на великому пальці і направте під нитку на вказівному. Поверніть спиці в петлю у великої. Витягніть нитку і звільніть великий палець. Перший крок зроблено.
3
Зробіть нову петлю з вільного кінця і повторіть операцію. Коли початковий ряд буде набраний, акуратно витягніть з-під петель одну з спиць. Приступайте до в'язки основного малюнка.
4
Підготуйте більш міцний і декоративний край вироби. Для цього відміряйте нитка в два рази довше, ніж потрібно для набору першого ряду. Складіть її вдвічі і залиште згин нитки вільно висіти. Одинарну нитку від клубка накиньте на вказівний палець, а на великому зробіть петлю з подвійного кінця.
5
Введіть складені разом спиці в петлю на великому пальці. Повторіть руху першого методу. Різниця полягає в тому, що петлі утворюються з одинарної нитки, а їх нижня частина формується з здвоєною. Такий початок в'язання називають шнуровим. Після закінчення набору знову витягніть другу спицю і почніть їй в'язати основний малюнок.
6
Застосуйте третій метод, якщо ви не можете правильно відміряти первісну довжину нитки. На одну з спиць в правій руці намотайте витки по числу потрібних петель. Перекладіть її в ліву руку, притримуючи набрану нитяну спіраль. Другу спицю в правій руці введіть в найближчий завиток через дальній край. Заберіть першу петлю і зніміть її на правий інструмент. По черзі виконайте це з кожний завитком.
7
Знову поміняйте спиці місцями і почніть в'язання. Зробіть додаткову петлю в кінці початкового ряду, якщо вам потрібно кругове в'язання. Вона допоможе уникнути отвори при переході від однієї спиці до іншої. При з'єднанні перенесіть зайву петлю на першу спицю і пров'яжіть разом з першою в наступному ряду.
Корисна порада
Перевірте, щоб по всій довжині кругових спиць петлі ніде не переверталися.
Будь-яке в'язання починається з набору петель, від цього нікуди не піти. Це основа будь-якого виробу з пряжі. Для того щоб навчитися набирати петлі вам знадобляться дві спиці і клубок пряжі для в'язання.
Інструкція
1
Складіть обидві спиці разом, уявіть, що у вас в руках одна товста спиця. Це така невелика хитрість в'язальниць. Набирають петлі на дві спиці, а після набору одну витягують. Таким чином, петлі не стягуються, і виходять досить вільними, що спрощує в'язання наступних рядів.
2
Відмотайте нитку від клубка, з якої ви будете набирати петлі. При середній товщині пряжі на набір однієї петлі йде 1 - 1,5 см. Пряжі. Якщо вам потрібно 30 петель, то 1,5 * 30 = 45 см. Виходить, для набору 30 петель вам потрібна нитка 45 см.
3
Відмотайте нитку такої довжини, яка вам необхідна. Розташуйте нитка між великим і вказівним пальцями. Притримуйте нитку трьома залишилися пальцями лівої руки. Слідкуйте, щоб нитка була в натягнутому стані.
4
Візьміть спиці, думайте, що у вас в руках одна спиця. Введіть спиці під нитку, яка розтягнута між великим і вказівним пальцями. Притримуйте нитку вказівним пальцем правої руки, притисніть її до спиць.
5
Підчепите внутрішню нитка, яка проходить біля великого пальця.
6
Витягайте петлю, яку захопили від великого пальця. Захопіть таким же чином ще одну петлю, але вже з нитки, яка проходить по вказівному пальцю.
7
Затяните витягнуті петлі. Звільніть великий палець від нитки. Не затягуйте сильно петлі, інакше провязать перший ряд з таких «затягнутих» петель буде дуже складно.
8
Набирайте з цієї інструкції таку кількість петель, яке вам необхідно. Хвостик залишилася нитки не варто обрізати, адже він вам може стати в нагоді, коли ви почнете зшивати деталі вироби.
9
Після того як ви закінчите набирати петлі, акуратно вийміть одну спицю. Багато рекомендують зав'язати вузлик із залишку нитки і основної нитки після набору петель, щоб останні петлі були міцними і не розпустилися. Петлі набрані. Починайте своє в'язання.
Зверніть увагу
Як набирати петлі на спицях? Кожна в'язана річ починається з набору петель. Правильно набирати петлі у вільній манері, так як це необхідно для легкості роботи з першим рядом. Щоб зробити це без проблем (якщо ви новачок), можна набирати петлі відразу на двох спицях, оскільки це створить необхідний зазор. Для досвідчених майстринь немає практично ніякої різниці між набором на одну або дві спиці.
Корисна порада
У праву руку візьміть дві складені спиці; введіть їх вгору в петлю на великому пальці, захопіть нитку, що йде від вказівного пальця, і простягніть її вниз через петлю на великому пальці (на рис. 1 б наочно показаний введення двох спиць в петлю, а пунктирною лінією показано напрямок накиду нитки і введення її через петлю). Витягнувши першу набрану петлю (рис. 1 в), звільніть великий палець від петлі, а набрану петлю на спицях затягніть (рис. 1 г). Накиньте нову петлю на великий палець і повторюйте операцію до тих пір, поки не наберете ...