Як визначити якість тканини.

Збираючись шити одяг або купуючи вже готову, важливо вибрати якісну тканину. Від цього залежить, наскільки виграшно виглядатиме сама річ і те, як довго ви її переносите. Неякісні тканини схильні швидко розтягуватися, втрачати колір, зношуватися і утворювати катишки. З хорошої тканини легше шити і за нею простіше доглядати.
Інструкція
1
Склад волокон - те, що в першу чергу визначає властивості тканини . Волокна бувають натуральні (бавовна, шерсть, льон, шовк) і штучні (поліестер, ацетат, акрил, віскоза, лайкра і т.д.). З натуральних тканин легше шити, вони комфортніше в шкарпетці і екологічніше. Синтетика часто теж має свої плюси - добре відпирається і не мнеться (хоча тут все залежить від конкретного матеріалу), швидко сохне після прання, часто не потребує прасування. З штучних тканин найбільш поширений поліестер, довго зберігає первинний зовнішній вигляд і зручний в носінні.
2
Зверніть увагу на перетин ниток. Воно має бути рівним, як і самі нитки. Вони не повинні перекошуватися. Поперечні нитки повинні бути перпендикулярні один одному і паралельні кромці. Подивіться і на забарвлення матеріалу. Фарба повинна триматися міцно, щоб не линяти і швидко не вицвітати. Якщо в рулонах тканину більш бліда в місцях згинів або ще десь, краще утримайтеся від її покупки. Варто відзначити, що штучні волокна краще зберігають забарвлення, ніж натуральні. Добрими вважаються тканини , в яких присутні і натуральні, і синтетичні волокна. Вони поєднують в собі переваги і тих, і інших.
3
При покупці готової речі вивчіть ярличок, який часто буває на бічному шві або на горловині з внутрішньої сторони речі. Якість матеріалу готової речі визначити набагато складніше, ніж у тканини в рулоні. Тому ви можете орієнтуватися тільки на те, як річ виглядає в цілому, чи немає якихось дефектів. Пощупайте тканину, подивіться, як вона тягнеться, мнеться чи. Якщо річ ще не ношена і висить в магазині, а на ній вже видно катишки, краще не економте і купіть щось більш якісне.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете купити річ з конкретного виду тканини (вельвету, оксамиту, габардину і т.д.), попередньо вивчіть її властивості, як вона має виглядати, тягнутися, а потім вже йдіть в магазин.
Корисна порада
Проаналізуйте ваш одяг: з якого матеріалу зшиті речі у вашому гардеробі і як довго вони зберігають гідний вигляд, як себе ведуть при носінні, прання і прасування. З часом ви отримаєте досвід і будете швидко визначати якість тканини при покупці.
На прилавках постійно з'являються нові тканини з самими різними властивостями. Але іноді виникає потреба дізнатися, який виріб текстильної промисловості ви тримаєте в руках. Визначити вид тканини, навіть не маючи під рукою хімічної лабораторії, дуже просто.
Вам знадобиться
  • - сірники або запальничка;
  • - фарфорове біле блюдце.
Інструкція
1
Використовуйте для визначення виду тканини самий просто тест на горіння. Для цього достатньо зовсім невеликого шматка матерії або навіть декількох ниток, знятих з необробленого зрізу.
2
Покладіть волокна тканини на біле фарфорове блюдце і підпаліть. Зверніть увагу на запах, швидкість горіння, колір полум'я і, звичайно, на продукти горіння.
3
Натуральні тканини рослинного походження (льон і бавовна) горять швидко, практично без запаху, так само, як горить папір. Після горіння залишається трохи легкого сірого попелу.
4
Визначивши, що перед вами льон або бавовна, уважно подивіться на саму тканину. Лляні володіють більш гладкою, блискучою поверхнею. Скручування ниток не така рівне, як у бавовни. Крім того, при спалюванні бавовни запах паленої папери більш сильний.
5
Натуральна вовна при горінні згортається в маленькі кульки. Горять волокна шерсті погано, якщо прибрати полум'я, вогник може взагалі згаснути. Характерний дуже різкий неприємний запах паленого рогу. Якщо хочете порівняти з чимось, підпаліть кілька своїх волосків. По суті своїй, це та ж шерсть.
6
Натуральний шовк - теж продукт тваринного походження. Горить так само, як і шерсть, - з неприємним запахом і спека в ламкі крихітні кульки. Якщо тканина з натурального шовку притиснути до тіла, вона дуже швидко нагрівається, штучний шовк цією властивістю не володіє.
7
Штучні тканини при горінні завжди плавляться і часто видають різкі неприємні запахи. Більш того, якщо підпалити великий шматок тканини, її краї будуть немов оплавлятися і навіть стікати вниз розпеченими краплями.
8
Дуже схожі на шерсть за своїми якостями поліефірні волокна. Вони часто зустрічаються в текстильній промисловості - лавсан, терилен, дакрон. Тканини з таких волокон горять з сильним виділенням кіптяви, на кінці нитки оплавляється чорний кульку. Специфічних запахів при горінні не з'являється.
9
Ще одна велика група волокон - поліамідні. Сюди можна віднести нейлон, капрон, дедерон, силон. Всі ці тканини горять швидко з виділенням кіптяви. При горінні утворюються бульбашки, які тут же лопаються. Виділяється солодкуватий запах. Після затухання залишається склоподібний темно-коричневий кульку.
10
Дуже легко горять широко поширені ацетатні тканини. Під час горіння оплавлятися бура крапля немов кипить, а якщо тканина загасити, тут же твердіє. Виділяється різкий кислий запах.
11
Спортивний одяг, плащі, купальники виготовляються з полікрілнітрільних волокон - нитрона, орлон, дрелона, вольфкрілона. Тканини з цих волокон спочатку плавляться, а потім швидко без залишку згоряють з яскравим полум'ям. Запаху при горінні не з'являється.