Як визначити розу вітрів. роза вітрів визначення.

Вважається, що троянду вітрів винайшли мореплавці, яким потрібно було знати особливості погодних умов для навігації. Ці відомості допомагали зрозуміти, коли краще починати плавання, щоб вітер був попутним. Діаграма у вигляді троянди і зараз використовується при проектуванні та будівництві.
Вам знадобиться
  • Дані спостережень про направлення вітру в досліджуваний період часу, папір, олівець, лінійка, ластик.
Інструкція
1
Накресліть дві осі координат. Метеорологи ведуть записи по 8 або по 16 румбам. Залежно від того, наскільки докладними були спостереження за напрямком вітру, побудуйте ще дві або шість осей. Якщо використовувалися 8 румбів (північ, північний схід, схід, південний схід, південь, південний захід, захід, північний захід), додайте дві осі під кутом 45 градусів до перших двох.
2
Побудуйте бісектриси до вийшов кутах по 45 градусів, коли спостереження велися по 16 румбам. Тобто, якщо враховувалися і більш точні напрямки (північно-північний схід, схід-північний схід, південний південний захід і т.п.), то необхідно провести ще дві лінії.
3
Відкладіть по всім вже побудованим 8 осях однакові відрізки і з'єднайте їх лініями. Знайдіть середину кожної з них і через цю точку і центр малюнка прокреслите пряму. Вийшли ще чотири осі координат. Зітріть допоміжні лінії.
4
Проаналізуйте дані спостережень. Підрахуйте, яку кількість днів дув вітер кожного зареєстрованого напрямки. Можливо, що в даній місцевості повітряні маси надходять тільки з вибіркових сторін світу. Це означає, що троянда вітрів буде чітко виражена.
5
Відкладіть на намальованих осях координат результати ваших підрахунків в масштабі. Як правило, троянда вітрів малюється для певного проміжку часу: місяця, кварталу, року. Чим більше часовий інтервал, тим менше повинен бути масштаб. Наприклад, якщо будується діаграма за місяць, то за одиницю може бути прийнята клітинка в 5 мм.
6
Якщо ви робите середньорічний графік, то один день може позначати один міліметр. Прийміть інший масштаб, який відповідає вашим завданням. Відміряйте на кожній осі таке число одиниць виміру, скільки днів дув вітер цього напрямку.
7
З'єднайте відмічені точки лініями. Отримана фігура і є трояндою вітрів для даної місцевості за вибраний період часу. Сторона світла, куди виступає найбільш великий відрізок, характеризує переважний напрямок для повітряних мас.