Як оживити комп'ютер. Як надіслати другу листівку.

Якщо комп'ютер перестав реагувати на натискання кнопки включення або, включившись, не виводить на екран монітора нічого. Не поспішайте викликати майстра - цілком можливо, що ви впораєтеся з несправністю і самостійно.
Інструкція
1
Перш за все, не панікуйте. При цьому типі несправності майже з повною впевненістю можна стверджувати, що причина того, що сталося полягає не у виході з ладу жорсткого диска. Навіть якщо запустити комп'ютер і не вдасться, з нього завжди можна витягти вінчестер і переставити в іншу машину, після чого перенести в неї всі цінні для вас дані.
2
Перевірте стан вимикача, розташованого безпосередньо на блоці живлення. На нього могла випадково натиснути, наприклад, прибиральниця. Якщо справа не в ньому, відключіть мережевий шнур як від комп'ютер а, так і від розетки, після чого перевірте омметром. У разі, якщо виявиться, що шнур теж цілий, спробуйте включити в ту ж розетку іншу навантаження - хоча б настільну лампу. Якщо ж виявиться, що напруга є, шнур цілий і вимикач включений, спробуйте запустити комп'ютер з іншим блоком живлення.
3
Якщо комп'ютер запустився (відразу або після заміни блоку живлення), але на екран нічого не виводиться, а динамік, який зазвичай при включенні видає короткий звуковий сигнал, на цей раз мовчить, значить, вийшла з ладу материнська плата. І «потягнути її за собою» міг саме попередній блок живлення. Виміряйте напругу між його бузковим та чорним проводами - якщо воно становить не 5 В, а від 8 до 9, значить, блок не тільки вийшов з ладу, а й зіпсував материнську плату. Одночасно з її заміною замініть і блок живлення, якщо ви не зробили цього раніше.
4
Іноді причиною непрацездатності комп'ютер а стає кнопка включення, розташована на його корпусі. Від неї йдуть два дроти до материнської плати. Від'єднайте від плати відповідний роз'єм і замкніть контакти викруткою. Якщо так включити комп'ютер вдалося, а на натискання кнопки він не реагує, підключіть замість неї кнопку Reset, після чого попередьте всіх, хто користується машиною, що включати її тепер необхідно саме цією кнопкою.
5
Постійні зависання і збої в роботі комп'ютер а (іноді ще на етапі завантаження BIOS) при повністю справному жорсткому диску викликаються пилом (у тому числі і під материнською платою), а також несправними модулями оперативної пам'яті (DIMM). Спочатку перевірте саме їх, використовуючи програму Memtest86 +. При необхідності замініть несправний модуль, попередньо відключивши машину від мережі. Якщо виявилося, що справа не в модулях пам'яті, також відключіть машину від мережі, після чого розберіть, видаліть пил з слотів і з-під материнської плати, потім знову зберіть.
6
Ознакою несправності жорсткого диска є незвичайний стукіт при його роботі, збої при завантаженні і при запуску програм. Якщо комп'ютер перестав завантажуватися саме з цієї причини, підключіть до нього зовнішній жорсткий диск, завантажте машину з компакт-диска з Linux (підійде, зокрема, Dr.Web Live CD), після чого перенесіть на зовнішній носій ті дані, які вдасться прочитати. Потім замініть жорсткий диск і переустановите ОС.