Як підключити новий диск на комп'ютері.

Якщо на вашому жорсткому диску закінчилася вільна пам'ять, проблему легко виправити покупкою і установкою нового вінчестера. Досить часто багато користувачів для підключення або заміни жорсткого диска несуть свій системний блок в сервісний центр. Хоча встановити пристрій можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - жорсткий диск.
Інструкція
1
Для початку вимкніть від комп'ютера всі пристрої та зніміть бічну кришку системного блоку. Покладіть системний блок в таке положення, щоб отримати максимально зручний доступ до материнської плати.
2
На материнській платі знайдіть роз'єм SATA. Саме до нього підключаються сучасні жорсткі диски. Зазвичай SATA-роз'єми розташовані в нижньому правому куті системної плати.
3
Якщо ви хочете замінити жорсткий диск, який вийшов з ладу, на новий, то вам потрібно спершу витягти старий вінчестер з відсіку. Для цього від'єднайте від нього провід SATA і шнур живлення. Якщо пристрій кріпиться болтами, то, відповідно, слід розкрутити їх. Далі встановіть новий жорсткий диск. Якщо ви хочете встановити додатковий вінчестер, то просто вставте його в вільний відсік.
4
Сам процес підключення жорсткого диска до материнської плати вигладить так. Вставте один кінець SATA-шнура в SATA-роз'єм на системній платі. Другий кінець цього шнура підключіть до жорсткого диска і підключіть харчування до нього.
5
В блоці живлення повинен бути провід з роз'ємом підключення живлення до SATA-пристроїв. Цей роз'єм чорного кольору. Труднощів виникнути не повинно, так як ніякий інший кабель живлення до жорсткого диска з інтерфейсом SATA не підійде. Тепер все, що потрібно, - це запустити комп'ютер. Операційна система автоматично проведе ініціалізацію вінчестера і встановить потрібні драйвера.
6
Для підключення старих моделей жорстких дисків стандарту ATA потрібно використовувати відповідний роз'єм. Сама процедура підключення нічим не відрізняється від підключення вінчестера стандарту SATA. Для цього використовується ATA-шлейф. До інтерфейсу ATA можна підключити декілька пристроїв, але не рекомендується підключати до нього жорсткий диск і оптичний привід. В цьому випадку доведеться використовувати спеціальні перемички.