Як звести іржу.

Плями від іржі можуть утворитися на одязі, посуді та інших металевих предметах. Відчистити забруднення такого роду можна за допомогою спеціальних або народних засобів.
Вам знадобиться
  • Харчова сода, столовий оцет, лимонний сік, томатний соус, спеціальний засіб для видалення іржі, лимонна кислота, оцтова кислота.
Інструкція
1
Змішайте харчову соду з теплою водою так, щоб вийшла кашка. Нанесіть суміш на пляму від іржі і залиште на 20-30 хвилин. Потім ретельно потріть щіткою або металевою мочалкою. За допомогою харчової соди можна очистити іржу з металевого посуду. Повторіть процедуру кілька разів до повного зникнення іржі.
2
Змішайте столовий оцет з лимонним соком, взяті в приблизно рівних пропорціях. Далі нанесіть отриману суміш на зіпсований предмет. Зачекайте кілька годин і очистіть іржу металевою мочалкою або щіткою. Обполосніть поверхню чистою водою. Якщо з першого разу не вийшло відтерти плями, повторіть дії спочатку.
3
Нанесіть на металевий предмет невелика кількість томатного соусу. Залиште на кілька хвилин і протріть поверхню, що очищається вологою ганчірочкою.
4
Скористайтеся спеціальними засобами для очищення іржі. В магазинах побутової хімії наданий широкий вибір даних препаратів. Кислоти і абразивні речовини, що входять до складу засобів для очищення, ефективно справляються з іржею. Перед застосуванням порадьтеся з продавцем або уважно вивчіть додається інструкцію.
5
відіпрати іржу з одягу лимонною кислотою. У таз налийте теплу воду і розведіть невелику кількість засобу. Замочіть забруднений річ в отриманому розчині і залиште на ніч. Вранці ретельно прополощіть тканину і виперіть з порошком для жирних плям.
6
Підігрійте оцтову кислоту на водяній бані до 80оС. Потім занурте забруднену ділянку одягу в рідину і почекайте 5-7 хвилин. Потім промийте слід від плями під струменем проточної води і заперіть з плямовивідником.
7
Виведіть плями від іржі з білих речей такий спосіб. В контейнер налийте гарячу воду і розчиніть таблетку «Алка-Зельцера». Замочіть одяг в розчині на декілька годин. Ретельно прополощіть тканину в проточній воді і виперіть як звичайно.