Як зробити інверторний зварювальний апарат. імпульсний зварювальний апарат схема своїми руками.

Для електрозварювання виробів з чорних металів необхідний зварювальний апарат . Пристрої, що випускаються промисловістю, не завжди доступні за ціною, тому іноді доцільно не купувати апарат , а виготовити його своїми силами з простих елементів. Щоб змайструвати інверторний агрегат для зварювання, потрібно поширені деталі, більшість з яких можна взяти зі старого телевізійного приймача.
Інструкція
1
Вивчіть схему зварювального апарат а. Гідність наведеного рішення в простоті конструкції і відсутності дефіцитних деталей. Правильно змонтований прилад практично не вимагає додаткового налагодження.
2
Складіть перелік деталей пристрою, керуючись принциповою схемою. Підготуйте елементну базу. Використовуйте для виготовлення апарат а деталі, які можна роздобути в майстернях з ремонту телерадіо апарат Урів. Перш ніж впаивать елементи в схему, переконайтеся в їх справності.
3
Дросель L1 виконайте на сталевому магнітопроводі або підберіть готовий прилад. Обмотку дроселя виготовте з дроту ПЕВ-2, намотавши 175 витків.
4
Використовуйте конденсатори типу К78, широко застосовувалися в телевізійних приймачах. Оптимальне робоча напруга конденсаторів повинне становити не менш 1000 В. При відсутності елементів з необхідним номіналом використовуйте кілька конденсаторів, довівши їх загальну ємність до потрібного рівня.
5
Підберіть кілька малопотужних тринисторов марки КУ221А. Не намагайтеся замінити їх одним тріністором великої потужності, оскільки це знизить робочу частоту і призведе до появи гучного неприємного звуку при зварюванні.
6
При монтажі пристрою витримаєте необхідні зазори між магнітопроводом і обмотками трансформатора. Для цієї мети використовуйте пластини з текстоліту, заклавши їх в обмотки. Це потрібно для забезпечення електробезпеки і надійного охолодження зварювального апарат а потоком повітря.
7
Трансформатор прикріпіть до основи зварювального апарат а двома або трьома скобами. Зігніть скоби з мідного дроту діаметром не менше 3 мм.
8
Плати приладу виготовте з фольгованого текстоліту товщиною 0,5-1,0 мм. У кожній платі виконайте чотири вузьких прорізи для зменшення навантажень на висновки діодів.
9
Усі вузли зварювального апарат а після їх складання встановіть на підставу, виготовлене у вигляді пластини з гетинаксу товщиною 4-5 мм. У центрі підстави прорежьте кругле вікно для кріплення вентилятора. Вентилятор захистіть гратами. Обов'язково передбачте повітряний зазор між магнитопроводами.
10
На лицьову сторону підстави виведіть ручку тумблера SA1, світлодіоди, ручку змінного резистора R1 і затискачі для кабелів.
11
Змонтований апарат помістіть в кожух, виготовлений з листового вініпласту або текстоліту. Товщина стінок кожуха повинна бути не менше 4 мм.
12
Тримач для електрода обладнайте кнопкою в місці, зручному для включення і виключення пристрою. Забезпечте надійну ізоляцію кнопки і підключається до неї кабелю.