Як визначити тип грунту.

Щоб успішно займатися вирощуванням тих або інших агрокультур і плодових дерев, потрібно знати тип ґрунту, на яких ви плануєте їх садити. Володіючи достовірною інформацією щодо ґрунту, ви можете її удобрювати і трохи коригувати залежно від потреби ваших рослин.
Вам знадобиться
  • - проба ґрунту.
Інструкція
1
Щоб отримати точні результати, візьміть пробу землі і віддайте її в спеціальну лабораторію. Пробу ґрунту з ділянки беріть до внесення добрив і проведення вапнування.
2
Для цього в різних місцях земельної ділянки викопайте лопатою ямки (саме ця глибина потрібна рослинам для живлення і вільного розміщення) і зі стінки кожної ямки соскребите знизу вгору тонкий шар землі. Землю покладіть у відро, ретельно перемішайте і не менше 1 кг. отриманої суміші доставте в лабораторію.
3
Зверніть увагу, що на точність аналізу впливає час, коли ви проводите пробу ґрунту. Її потрібно робити до або після періоду вегетації рослин, тобто ранньою весною (до внесення добрив) або пізно восени, через 2 місяців після останнього внесення добрив.
4
Якщо у вас немає можливості оплатити послуги лабораторії, визначити тип ґрунту можна на око і на дотик. Так, темні пошти вважаються більш родючими, не дарма існує такий термін як «чорнозем». Вони містить багато гумусу, що надає йому темно-сіре забарвлення.
5
Практично чорний колір мають торф'яні ґрунту, це обумовлено великим вмістом в них органічної маси. Жовтувато-сірий колір характерний для піщаних пластів, а світло-бурий для суглинистой ґрунту. Глина може бути різного кольору - від коричневого і червонуватого до білястого.
6
Для визначення тип а ґрунту на дотик, розітріть жменю вологою, але не мокрою землі між пальців. Якщо грунт не злипається і не скочується в кульку, перед вами супіщаних або піщаний грунт, а якщо скочується, то ви маєте справу з піщаним суглинком.
7
глинистому грунті легко визначити, якщо спробувати згорнути жменю землі в ковбаску і потім зігнути кільцем. Вдасться - перед вами явно глина.
8
Визначити якість ґрунту можна за допомогою рослин, що проростають на ділянці. Наприклад, ромашки, маргаритки і білий конюшина характерні для бідної і неврожайних ґрунту. А хвощ, мати-й-мачуха і лютики свідчать про важку і мокрій землі.